Kai buvai visai mažytė ir mėgai žaisti su lėlėmis, tarp tavo žaislų greičiausiai puikavosi ''Barbie''. Kiekvienos mergaitės svajone virtusios lėlės, džiugino ne vieną kartą. Jos paplito pasaulyje ne tik džiugindamos vaikus, bet ir sukeldamos nerimą tėvams. Juk kas norėtų, kad per daug susižavėjusios savo lėlėmis, mergaitės stengtųsi tapti kuo panašesnėmis į jas. Vis dėl to, šios lėlės užkariavo pasaulį ir yra mergaičių mylimas žaislas, tad kokia gi jų sėkmės formulė?

Aktyvistai, vos pasirodžius šioms lėlėms, sužavėti neliko. Lėlių vis daugėjo, bet jos visos buvo vienodos: ilgakojės, lieknos ir aukštos. ''Mattel'' bijodama, jog tėvai nebepirks ''Barbie'' produkcijos, ėmė kurti lėlės, kurios simbolizuotų lygybę. Tada parduotuvių lentynas užpildė daktarėmis, prezidentėmis, astronautėmis, gydytojomis ir olimpinių žaidynių nugalėtojomis aprengtos ''Barbie''. Dėl rasių lygybės jos geriausios draugės yra ispanė ir juodaodė. O norint padidinti pardavimus kiekvienoje šalyje, jos buvo papuoštos tų valstybių tautinių drabužių motyvais.
Kai kurie tėvai savo dukroms neperka šių lėlių, bijodami, jog gali pasireikšti ''Barbie'' sindromas. Ne, tai nėra išgalvoti nuogąstavimai, tai tikrų tikriausia liga. Ja sergančios mergaitės nori tapti tokiomis, kaip jų dievinama lėlė. Suaugusios jos siekia savo tikslo plastinėmis operacijomis ir dietomis. Puikus šios ligos pavyzdys yra ukrainietė Valeria Lukyanova. Nors ji pati teigia, jog plastinių operacijų dėka jai buvo padidinta krūtinė, o panaši į ''Barbie'' ji tampa tik makiažo ir sporto dėka, tuo tikėti nesinori. Nors tai, jog tapo gyva lėle, jai padėjo išgarsėti, daugybė žmonių išsigąsta ją išvydę. O štai kita mergina Blonde Bennet sako, jog tam, kad taptų kuo panašesnė į dievinamą lėlę, plastinėms operacijoms išleido daugiau negu 40 tūkstančių JAV dolerių. Jos abi didžiuojasi galėdamos būti panašios į ''Barbie'', bet sekti jų pėdomis tikrai nereikia. Norėdami tai įrodyti, ''Mattel'' pristatė naujas lėles, kurios vadinamos taip pat, kaip ir visos kompanijos lėlės, nors į pastarąsias visai nepanašios. Jos primena tikras merginas, o ne lieknas ir aukštas ''Barbie''. Šios lėlės yra įvairiausių rasių, plaukų spalvų ir kūno formų. Taip kompanija nori parodyti, jog tapti gyvomis lėlėmis nereikia ir visos merginos yra gražios.

- Barbie pavadinta ''Mattel'' kompanijos įkūrėjų dukros Barbaros garbei, o jos vaikinas turi tokį pat vardą, kaip ir jų sūnus Kennet.
- Vokietė, kolekcionuojanti jas kelis dešimtmečius, gali pasigirti, jog turi didžiausią ''Mattel'' firmos lėlių kolekciją pasaulyje. Joje yra daugiau kaip 15 tūkstančių skirtingų ''Barbie'' lėlių
- Kas tris sekundes yra nuperkama viena šios kompanijos lėlė.
- Saudo Arabija uždraudė šį žaislą, nes jis asocijuojasi su Vakarų pasauliu ir kultūra.
- Dažnai prie lėlės pakuotėje būna ir įvairiausių aksesuarų ar priedų. Iš svarstyklių, kurios buvo priede, žinome, jog ji sveria 50 kilogramų.
- Taipėjuje yra įsikūrusi kavinė skirta visiems ''Barbie'' gerbėjams. Joje viskas yra rožinės spalvos ir didelę reikšmę turi pačios lėlės.
Nors ir sulaukusios neigiamų atsiliepimų, šios lėlės įeina į 20 labiausiai perkamų daiktų sąrašą. Yra kuriamos ne tik lėlės, bet ir filmai, knygos. Visa tai leido susikrauti milijonus žmonėms, sukūrusiems šią lėlę. Bet ar verta išprotėti ir prisidėti prie ''Barbie'' manijos užvaldžiusios pasaulį? O prisiminti vaikystę ir komentaruose papasakoti, savo prisiminimu susijusius su šia lėle, tikrai galima.