Quantcast
Channel: Teenage Dreams
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1242

Miestai vaiduokliai - primenantys vietas iš siaubo filmų

$
0
0
Žodis miestas paprastai asocijuojasi su galybe žmonių ir spūstimis, bet pasitaiko ir tokių į kuriuos užsuka tik drąsiausi turistai. Tokiuose miestuose jau seniai niekas negyvena, jie sukelia šiurpą ir primena scenas iš siaubo filmų. Tai miestai vaiduokliai, jie dėl gamtos stichijų, nedarbo ar kitų priežasčių buvo apleisti.


Kinijos valdžia 2003 metais pradėjo daug žadantį projektą. Jo metu turėjo būti pastatytas miestas, kuris kaip tikėtasi, susilauks didžiulio susidomėjimo ir taps svarbiu miestu. Kai buvo baigtos statybos paaiškėjo, kad Kangbaši nesusilaukė verslininkų susidomėjimo, o jame įsikūrė tik 30  tūkstančių gyventojų. O įvairiausių namų, biurų ir visuomenei būtinų pastatų buvo pastatyta tiek, kad mieste puikiausiai galėjo gyventi milijonas žmonių.  Dabar, kai miestas susilaukė pasaulio dėmesio, jis pritraukia vis daugiau turistų, bet įvairūs dangoraižiai ir ištisi kvartalai namų palikti nenaudojami. Jau dabar aišku, kad jis niekados nesuklestės ir gyventojų skaičius tik mažės.


1970 metais Ukrainoje vien dėl Černobylio atominės elektrinės buvo įkurtas Pripetės miestas.  Po elektrinės sprogimo visi 50 tūkstančių gyventojų buvo evakuoti ir daugiau nebegrįžo namo. Mieste buvo palikta daugybė daiktų. Juos paskui sėkmingai susirinko vagišiai neišsigandę radiacijos pavojaus. Miestas ir nepavogti daiktai buvo palikti likimo valiai, tad per visus tuos metus pastatai apgriuvo ir kelia tikrai šiurpų vaizdą. Nors radiacijos pavojus neišnyko, vis daugiau drąsuolių atvyksta aplankyti miesto.




Hašima - tai sala Japonijoje, kurioje ilgus metus buvo ''Mitsubishi'' kompanija ir anglių kasimo įmonės. Tad į mažą salą atsikėlė ar buvo priversti atsikelti daugybė žmonių dirbusių fabrikuose. Sala labai nedidelė, tad buvo stengtasi statyti kuo aukštesnius pastatus ir taip sutalpinti kuo daugiau gyventojų. Visą šimtmetį sala tiesiog klestėjo, buvo įrengta kino teatrų, restoranų, parduotuvių. Ilgą laiką Hašima buvo miestu galinčiu sutalpinti daugiausiai gyventojų. 6 hektarų plote gyveno daugiau nei  5 tūkstančiai žmonių bet anglies kasimo šachtose žūdavo daugybė žmonių ir sumažėjus anglies paklausai, ''Mitsubishi'' uždarė gamyklą, o žmonės netekę pragyvenimo šaltinio, išsikėlė. Taip jau nuo 1974 metų sala stovi tuščia.



Oradour - sur - glane buvo klestintis miestelis, bet Antrojo pasaulinio karo metais, kaip ir daugelį kitų jį nuniokojo vokiečių  kareiviai. Mat turėjo informacijos, kad gyventojai ruošiasi priešintis. Jie ne tik sugriovė visus pastatus, bet sudegino ir nužudė 642 gyventojus. Pasibaigus karui, kai visa Europa atstatinėjo sugriautus miestus, Prancūzijos valdžia nusprendė palikti sugriautą miestelį, kaip paminklą nekaltoms aukoms.  Netoli jo buvo pastatytas naujas miestelis, o senajame įrengtas muziejus. Jis iki šiol primena apie Antrojo pasaulinio karo žiaurumą



Italijoje buvo ramus, nedidelis kaimelis apsuptas miško ir, nors daugeliui tai primintų nuostabią vietą, vienam verslininkui taip nepasirodė. Jis net džiaugėsi, kaip pats pavadino tas šiukšles sulyginęs su žeme ir jų vietoje pradėjo vykdyti naujo miesto statybas, kurios turėjo susilaukti didžiulio susidomėjimo. Consonno turėjo būti ateitį primenanti ir pramogų miestui Las Vegasui prilygstanti vieta. Pastatai buvo įvairiausių architektūrinių stilių, nebuvo ir jokio plano kaip turi vykti statybos, mat buvo statoma tai, kas šaudavo į galvą. Iš pradžių kurortu turėjęs tapti miestas pritraukė daugybę turistų, bet mirus savininkui ir pasibaigus lėšoms, jis pamažu tapo užmirštu ir niekam nereikalingu.



Visi miestai vaiduokliai susilaukia didelio turistų dėmesio. Juk kam nebūtų įdomu pasivaikščioti tuščiomis gatvėmis ar pamatyti ištisas gatves tuščių pastatų.  Ir nors stengiamasi juos išsaugoti, jie pamažu griūna ir vieną dieną apie juos primins tik griuvėsiai.




Viewing all articles
Browse latest Browse all 1242

Latest Images

Trending Articles