Quantcast
Channel: Teenage Dreams
Viewing all 1242 articles
Browse latest View live

2018-ųjų metų trend'ai

$
0
0

  Nauji metai – nauja... mada? Nors per metus, žinoma, tendencijos drastiškai nepersimaino, tačiau kiekvienas sezonas atneša kažką naujo į miesto gatves ar šou pasaulį. Tad nepavėluok šokti į 2018-ųjų metų mados karuselę! Štai 10 aprangos detalių,su kuriomis galėsi atrodyti lyg instagram'o diva.



1.Beretė



 Beretė - viena unikaliausių 2018-ųjų metų stiliaus detalių. Šis aksesuaras neretam asocijuojanti su prancūzų elegancija, idealizuotais dailininkais iš paveiksliukų ar... Kariuomenės uniforma! Būtent šis beretės visapusiškumas neįpareigoja ypatingai prie jos derinti aprangos. Gali apsirengti labai kasdieniškai ar ypač elegantiškai – šis aksesuaras negali netikti, o atrodysi labai madingai ! Beretė pagyvins įvaizdį bei suteiks aprangai unikalumo.


2. Metų spalva – violetinė

 Mados guru šiais metais taria ,,TAIP’’ ultra, levandų ir rožinių atspalvių violetinei!  Išties, vasarą madingos šviesios bei ryškios spalvos, tačiau įprasta rožinė, balta, ko gero, akiai pabodę, todėl atėjo metas ir kitiems atspalviams. Beje, ši paslaptinga  spalva, pasak ezoterikų, yra  įkvepianti bei raminanti. Tad nebijok ekspermentuoti ir jau šį pavasarį leisk įvairesnėms spalvoms spinduliuoti gaiva, ramybe ir originalumu. 



3.Velvetas? Plastmasė!

Pamiršk 2017-ųjų švelnų velvetą ir zomšą. Atėjo... plastmasės era! Tiesa, tendencija kiek keistoka, ekologiškumu nepasižyminti. Tačiau tokia praktiška! Ar kada pagalvojai, kad per lietų galėsi jaustis ir fiziškai ir dvasiškai komfortabiliai? Atrodysi madingai, o odos neerzins lietumi permirkę rūbai. Tiesa, čia praktiškoji šios tendencijos pusė. Tačiau iš plastiko pagamintus rūbus ir aksesuarus gali nešioti ir paprastą, gražią dieną.








4.Papūstos rankovės

 Šio tipo apranga, greičiausiai, asocijuojasi su Disney princesėmis, lyg stilius – ne kasdienai. Galbūt kažką tai versdavo pasijusti ir nejaukiai – per puošnu paprastai dienai.Tačiau dėka instagram'o vintažo mylėtojų, papūstų rankovių tendencija ateina į kasdienines miesto gatves. Beje, vintažas 2018-aisiais metais grįžta su trenksmu. Daugiau jokių limitų rankovių puošnumui!

5. Vintažiniai akiniai 

 Vintažas, vintažas ir dar kartelį vin-ta-žas. Tiesa, katės akys iš mados neišeina, tačiau neprašausi rinkdamasi ekstravagantiškesnių formų rėmelius. Jeigu toks katės akies kampas tau kiek per dramatiškas, gali rinktis stačiakampio formų variacijas. Madingi išlieka ir apvalūs akiniai. Beje, nors oversize rėmeliai vis dar nepaliks parduotuvių lentynų, pastebima mažesnių akinių tendencija.



 6. Plačios kelnės

 2018-aisiais metais plačios kelnės išliks madingos. O, greičiausiai, ne tik, kad išliks, tačiau ir dar labiau išpopuliarės. Juk toks universalus ir patogus rūbas! Su jomis gali susikurti be galo elegantišką, romantišką bei minimalistinį stilių arba tiesiog dėvėti jas nerūpestingai,sportiškai. Beje, nesijaudink, šios kelnės negali netikti. Tinka ir obuolio, ir kriaušės figūrai: gali pridengti atsikišusį pilvuką ar nukreipti dėmesį nuo didesnių klubų.


7.Šiaudiniai aksesuarai

 Aksesuarai iš šiaudų – aprangai neišrankūs. Ar dėvėsi juos nuoga nudistų paplūdimy, ar miesto gyvenimo sūkuryje – jie atrodys skoningai. Tikimasi, kad ši tendencija gyvuos mažiausiai dar du sezonus. Žinoma, kuo įdomesnės formos aksesuarai – tuo unikaliau bei įdomiau. Tad oversizeskrybėlės, įvairių formų šiaudinės rankinės – į trasą ! (Žinoma,  oversizeproto ribose. Būtų nesmagu netilpti pro durų staktą...)




8. Logotipai

Taip. Stilingi, skoningi, bei populiarūs logotipai – šių metų tendencija. Nors, ko gero, su tokiais rūbais tau teko užaugti,  dabar tai – aukštosios mados atributas. Tad išsirink drabužį su ikonišku, stilingu logotipo dizainu ir šią vasarą būk kieta !






9. Gėlės

Vasara be jūros, gėlių – ne vasara. Tad prognozuojama, kad 2018-ųjų metų vasaros gatvėse dominuos gėlės ir dar daugiau gėlių. Kaip supratote,  gaivos netrūks. Galima derinti gėlėtas detales prie įprastų drabužių, arba dar madingiau – maišyti gėlėtus raštus tarpusavyje












10. Masyvūs auskarai

 Kuklūs auskarai – ne šio sezono varikliukas. Tad jei deriniui trūksta puošnumo, šiais metais į pagalbą pasitelk kiek didesnius aksesuarus. Atrodysi madingiau, pritrauksi aplinkinių dėmesį. Beje, nepamiršk, kad madingi aksesuarai yra lygiaverčiai žaidėjai aprangoje kaip ir madingos kelnės ar kt. Įvairūs aksesuarai tą patį derinį gali nuspalvinti visai kitomis spalvomis, tad nebijok išsiskirti.

Kaip pastebėjai, 2018-ųjų metų tendencijos labai įvairios. Nuo berečių, iki šiaudinių skrybėlių. Kiekvienas atras sau tinkamą. Tačiau nepamiršk, kad mados karuselė – ateina ir praeina. Tad svarbiausia gyvenimo tendencija yra būti savimi bei išlaikyti ir tobulinti savo stilių, naujovėms tik padedant, o ne jomis aklai sekant.



 


30 dienų iššūkių idėjos

$
0
0
Turbūt pastebėjai, kad šiuo metu gana populiaru vykdyti įvairius iššūkius. Ne, galvoje turiu ne tuos siaubingus skalbimo kapsulių valgymo ar kitus, rodomus per žinias, o įdomius skirtingų tematikų iššūkius, kuriuos turi atlikti per 30 dienų. Tad šiame straipsnyje pateiksiu keletą įdomesnių ir spalvingesnių - galbūt atrasi savo širdžiai mielą!


Piešimo iššūkis

Šis iššūkis skirtas meniškam ir kūrybiškam žmogui, nes viskas, ką tau reikės atlikti - piešti ir kurti. Kadangi meno srityje galima išlieti savo mintis pačiais įvairiausiais ir unikaliausiais būdais, kiekvienos dienos tema abstrakti. Taip galėsi išreikšti savo originalumą ar kitokią sampratą.





Fotografijos iššūkis

Šis iššūkis skirtas asmenybėms, mėgstančioms ir gebančioms fotografuoti. Fotografijoje, kaip ir piešime, nėra ribų fantazijai. Galbūt kai kurios temos gali atrodyti sunkios ar nesuprantamos, pavyzdžiui, svarstai, kaip nufotografuoti vaivorykštę, jei jos tą dieną nėra? Tiesiog išlaisvink vaizduotę ir sukurk vaivorykštę iš spalvotų lapų ar kitų daiktų! Šitaip kurk originalią bei savitą aplinką ir kitoms temoms.





Lankstumo iššūkis

Šiame lankstumo iššūkyje pateikta 30 pratimų, todėl atrodo, kad reiktų atlikti kiekvieną kasdien, tačiau, mano nuomone, viskas turėtų būti kitaip. Iš patirties galiu teigti, kad naudinga iš pradžių išsirinkti kelis lengvesnius pratimus, vėliau - sunkesnius ir juos atlikti kasdien. Pradžioje kiekvienam pratimui gali skirti po 30 sekundžių, paskui - 40 ir taip ilginti laiko trukmę. Tik atmink - jausk savo kūną ir nepersistenk!

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „journey to splits“



Laimės iššūkis

Šį iššūkį pavadinau laimės iššūkiu, tačiau jam galėtume priskirti ir kitokių pavadinimų. Čia paminėti įvairūs pozityvūs dalykai, kurie visi telpa į žodį "laimė". Vienos dienos užduotis gali sukelti smagių prisiminimų, antros - malonius jausmus, o trečios - pakelti nuotaiką! Kiekviena diena suteiks tau vienokio ar kitokio gėrio!





Rašymo iššūkis

Šis iššūkis - rašytojoms. Temos spalvingos ir įvairios, tad gali atskleisti savo požiūrį, mintis, nedideles paslaptėles bei rašymo įgūdžius. Tik, žinoma, stenkis rašyti ne dviem ar trim žodžiais, o išsamiai, įdomiai bei vaizdingai!



Štai ir viskas! Galbūt susimąstei, kodėl nėra žymiųjų sporto iššūkių? Na, manau, kad nebuvo verta vieną aprašinėti, nes tokių internete šimtai pačių įvairiausių. O pakanka tik išsiversti vieną kitą žodį, kaip pritūpimai, atsispaudimai ir viskas. Džiugu, jei bent vienas iššūkis sudomino tave, o jei ir ne - tikiuosi, kad straipsnis patiko!

Religija, pasaulį žavinti ne tik savo filosofija, bet ir maistu

$
0
0

     

“Hare Krišna, Hare Krišna”Ar tau tai girdėta? Greičiausiai, kad taip. Dažnas yra matęs juos, vaišnavus (liaudyje paprastai vadinamus ,,krišnaitus‘‘), su džiaugsmu ir pakylėjimu giedančius šią mantrą. Bet ar pasidomėjai apie jų bendruomenę išsamiau? Šiame straipsnyje susipažinsi su krišnaizmo istorija bei šios religijos ypatumais.

Religinio judėjimo istorija bei filosofija

 Krišnaizmo šaknys slypi Indijoje, o pradininkas – Čaitanja Mahaprabhu (XVI a. religinis reformatorius rytų Indijoje). Jis išpopuliarino bhakti jogos mokyklą, ,,Harė Krišna‘‘ giedojimą bei sanskrito kalba sukūrė aštuonias pasišventimo maldas. Būtent jo pasekėjai ir yra vadinanami krišnaitais, kurie garbina Č.Mahaprabhu kaip Krišnos (Dievo) įsikūnijimą.

Šis religinis judėjimas ėmė plisti Europoje po to, kai dvasinis mokytojas A. C. Bhaktivedanta Svamis Prabhupada išvyko iš Indijos, su tikslu pamokslauti vakarų Europos šalyse. Taip 1966m.  įsikūrė Tarptautinė Krišnos Sąmonės Bendrija.

Vaišnavai tiki, kad Dievas yra didis, tačiau gali būti ir žmogaus draugas, prie jo galima priartėti, ištrūkti iš nesibaigiančių reinkarancijų rato, jei tik žmogus įsileidžia dvasinį pasaulį. Todėl Krišnaitai praktikuoja joga, kuri, pasak jų, gali suteikti Krišnos malonę.
                          Čaitanja Mahaprabhu                                                        Dievas - Krišna

 Vienas iš principų - nevalgyti žuvies, mėsos, kiaušinių, grybų, česnakų bei svogūnų

  Mėsos atsisakymas skirtas žmonėms, norintiems tapti dvasingesniems (nors jei maisto deficitas – mėsą valgyti yra leidžiama). Taip pat svogūnai grybai bei česnakai šioje religijoje – beverčiai produktai, apsunkinantys organizmą, trukdantys susikaupti bei medituoti. Daugelį patraukia įspūdinga indiška virtuvė, kuri yra neatsiejama nuo šios religijos: pilna egzotiškų prieskonių, suteikiančių žmogui tam tikrą energiją ir įkvėpimą.
  
 Būtent dėl šio vegetariško krišnaitų principo bei jų skundų, šiandien Lietuvos kariuomenėje kariams yra ruošiamas ir vegetariškas meniu: be žuvies, mėsos ir kiaušinių. Įdomu ir tai, kad  A. C. Bhaktivedanta Svamis Prabhupada iniciatyvos dėka, šiandien turime veganiško maisto dalinimo organizaciją ,,Food for life‘‘   (Lietuvoje žinoma kaip ,,Harė Krišna maistas kūnui ir sielai‘‘) , kuri veikia įvairiose šalyse ir kiekvieną dieną bendrai išdalina apie 1 milijoną vegetariško maisto porcijų. Nėra ko stebėtis - dalintis maistu krišnaitų gyvenime yra svarbu. Ir tai dar ne viskas.

 Maisto gaminimas bei valgymas – tai ne šiaip sau veiksmas, patenkinantis skonio receptorius ir palaikantis egzistenciją. Tai svarbūs ritualai, vadinami maisto joga. Viskas turi taisykles: prieš maisto gaminimą yra būtina apsirengti švariais rūbais. Negalima vidury maisto ruošimo pulti ragauti, nes pirma porcija turi būti paaukota Dievui. Tai yra, virtuvėje turėtų stovėti altorėlis, skirtas Krišnai, prie kurio, įdėjus į mažą indą, yra aukojamas maistas ir tik po to yra ragaujamas. Po valgio rankos ir akys yra apiplaunamos, o burna – praskalaujama. Tik po šio paskutinio ritualo galima pradėti plauti indus.

 Tiesa, be maisto ribojimų yra ir kitų: draudžiama vartoti kavą, arbatą, alchoholį, žaisti azartinius žaidimus. Mat visa tai kelia priklausomybę.

Tabu santuokiniame gyvenime?

 Vaišnavų santuoka yra laikoma amžina. Tuoktis antrą kartą galima tik tuo atveju, jeigu partneris miręs. Ko gero, šią santuokos amžinumo sąvoką įprasmina jaunųjų surišimo tradicija: per vestuvių ceremoniją jie, apsirengę puošniais drabužiais, yra surišami ir taip privalo išvaikščioti ištisą savaitę, antraip būtų didelė gėda.
Jaunųjų surišimas
 Nors per vestuves žmonės suvedami kaip niekad arti, pagal vaišnavų principus, lytinis gyvenimas pradedamas tik tada, jeigu planuojama turėti atžalų. Mat lytinis portaukis prilyginamas ne dvasiniam, o materialiam pasauliui, kuriame, anot krišnaitų, žmogus ir taip yra įstrigęs. Tad, greičiausiai, nereikia aiškinti, kodėl abortai ir kontraceptinės priemonės jų gyvenime yra nepripažįstami.

Už plaukų – į dangų?

Krišnaitų apranga ir visas įvaizdis išties įdomus: tradiciniai indiški vaišnavų rūbai, tam tikri molio piešiniai ant kūno (lygiagrečios linijos, užsibaigiančios lapelio forma). Vyrai, dažniausiai gyvenantys šventyklose arba paprastai atsidavę Dievui, nusiskuta galvą, bet pakaušyje palieką sruogelę tam, kad Krišna, pamatęs savo garbintoją skęstantį nesibaigiančioje reinkarnacijų jūroje, galėtų už jos pagriebti ir jį išgelbėti. Įdomu, ar ne?


Krišna garsių žmonių gyvenime

George Harrison

Legendinės grupės ,,The Beatles'' narys ne tik gerai sutarė su krišnaitais, bet ir buvo jų bendrijos narys. Jis parėmė pirmą ''Hare Krišna'' knygos leidimą, parašė jai įžanga bei nupirko dvarą šalia Londono tam, kad jis būtų naudojamas kaip vaišnavų šventykla. Dainininkui mirus, jo pelenai buvo išbarstyti Indijoje, privačioje ceremonijoje.



Russel Brand


Nors šis aktorius žinomas dėl savo pašėlusio humoro,
jis yra labai dvasingas ir tikintis žmogus. Įdomus faktas, kad Russel vedė garsiąją Katy Perry
būtent Indijoje, Vaišnavų bažnyčioje.


Steve Jobs


Nors oficiali jo religija yra budizmas, 2005 metais savo kalboje apie vieną iš svarbiausių savo gyvenimų etapų paminėjo ir Krišną. ,,Aš nežinojau, ko noriu iš gyvenimo ir kaip koledžas man padės tai suprasti. Ir čia aš leidau visus savo tėvų pinigus, kuriuos jie taupė visą savo gyvenimą. Tad aš nusprendžiau visa tai mesti. Tiesa, viskas nebuvo taip romantiška. Nebeturėjau bendrabučio kambario, tad miegojau ant grindų draugų kambariuose, keičiau depozitą, kad galėčiau nusipirkti valgyti ir kiekvieną sekmadienio vakarą eidavau 11km. už miesto į Krišnos šventyklą, kad gaučiau gerą vakarienę. Dievinau tai. Daugelis dalykų,  kurie vertė mane suklupti dėl savo intuicijos ir smalsumo, vėliau tapo neįkainojami mano gyvenime.''


 Vaišnavai Lietuvoje


,,Egzistuoja trys didžiausios grėsmės sovietiniam gyvenimo būdui: vakarietiška kultūra, rokenrolas, ir Harė Krišna",-žurnalui ,,Komunistas‘‘ teigė vienas iš KGB narių.

 Pirmieji krišnaitai Lietuvoje pasirodė 1979 metais. Iš pradžių jie Sovietų Sąjungai neatrodė kaip antikomunistinė organizacija, tačiau vėliau įžvelgė pavojų, todėl kurį laiką krišnaitai negalėjo laisvai reikštis visuomenėje, buvo sekami KGB: dauguma Lietuvos vaišnavų buvo pašalinti iš kolegijų, universitetų, atelisti iš savo darbų, kai kurie privalėjo net emigruoti. 1986m. jie, vis delto, surengė eitynes, tačiau jas akylai stebėjo milicija. Kiek vėliau krišnaitų religinė bendruomenė jau buvo oficialiai įregistruota.

 Dabar Lietuvoje yra ir savotiškų šventyklų. Čia tikintieji susirenka melstis, giedoti giesmes, padiskutuoti įv. filosofiniais klausimais. Taip pat kartą per savaitę išeina į gatves ir giedą visų žinomą mantrą. Taip jie išreiškia pagarbą dievui ir tarsi primena aplinkiniams apie Krišnos buvimą.



NORS ŠI PASAULĖŽIŪRA DAUG KAM SVETIMA, JOS INTEGRACIJA EUROPOJE SKIEPIJA TAM TIKRĄ TOLERANCIJĄ: KUO ĮVAIRESNĖ KULTŪRA SUPA ŽMOGŲ, TUO JIS PAKANTESNIS. PASAULIS TALPINA TIEK DAUG NEPAŽINTŲ DALYKŲ, SVARBU NEBŪTI AKLAM, DOMĖTIS MUS SUPANČIA APLINKA IR, ŽINOMA, IŠLIKTI KRITIŠKO MĄSTYMO.


TD BLYKSTĖ: Katherine Langfold

$
0
0

   „13 priežasčių kodėl“– tai daugumai paauglių gerai žinomas serialas. Jame pasakojama jaunos merginos savižudybės istorija ir priežastis, privedusias ją prie šio dramatiško sprendimo. Pagrindinę veikėją Hannah Baker vaidina dabar jau gerai žinoma aktorė – Katherine Langfold. Ši mergina tarsi paskendo vaidinamos merginos istorijoje ir dabar visi žino tik Hana, tačiau apie Katherine dauguma žino labai mažai. Tad kokia yra ši mergina?


   Katherine Langfold – tai 21 metų australų aktorė. Kaip jau minėjau, mergina išgarsėjo seriale „13 priežasčių kodėl“ vaidindama Hannah Baker. Aktorė gimė Perf miestelyje. Jos tėvai -  Elizabeth ir Stephen - yra gydytojai. Mergina yra vienturtė dukra, tad nenuostabu, jog tėvai dėjo visas pastangas, jog mergaitė turėtų visas galimybes siekti savų tikslų.
   Katherine yra talentinga ne tik aktorystėje, tačiau 2005 metais ji pradėjo mokytis groti ir dainuoti. Ji mokėsi klasikinės, džiazo. Tačiau mergina užsiiminėjo ne tik tuo. Kai mokėsi paskutinius metus savo mokykloje, ji buvo sporto komandos kapitonė, užsiiminėjo plaukimu, domėjosi politika ir medicina. Jei nors truputį domitės šia garsenybe, jau turėjote girdėti, jog ji didžiulė Lady GaGa fanė. Tad dar kol mokėsi mokykloje mergina nuvyko į jos koncertą ir tai įkvėpė ją išmokti groti pianinu ir mesti plaukimą. Tada ji daug labiau susikoncentravo į muziką ir aktorystę. Katherine net parašė tris dainas, kurių viena buvo pavadinta „Young and stupid“. Ši daina turi labai prasmingą žinutę žmonėms svarstantiems apie savižudybę.


   Po mokyklos baigimo Katherine nusprendė, jog savo gyvenimą nori sieti su aktoryste, tačiau merginos nepriėmė į nei vieną universitetą, į kurį aktorė teikė paraiškas. Laimei, mergina nenuleido rankų. Tad ji užsirašė į aktorystės pamokas ir dirbo parduotuvėje. Mergina sunkiai dirbo, kol galiausiai nusisamdė sau agentą. Ir tai padėjo jai vėliau įstoti į nacionalinį aktorystės institutą.
   Langfold tada vaidino keliuose filmuose: „Imperfect quadrant“, „Daughter“. Pastarajame mergina atliko pagrindinį vaidmenį, o pats filmas buvo pristatytas 2016 metų „Cannes“ filmų festivalyje. Tais pačiais metais Katherine bandė gauti vieną iš pagrindinių vaidmenų filme „Will“, kuriame pasakojama apie jauno Viliamo Šekspyro gyvenimą. Deja mergina šio vaidmens ne gavo, o jis atiteko kitai žinomai aktoriai Olivia DeJonge.
   Tačiau mergina ir toliau vaidino. Nusprendė sudalyvauti kitoje perklausoje „13 priežasčių kodėl“ serialui. Tačiau ši perklausa truputį skyrėsi nuo kitų... ji vyko per Skype! Po šios perklausos ji turėjo 10 dienų įsigyti vizą ir nuvykti į Jungtines Valstijas. Pati mergina neslėpia, jog per trumpą laiką tai suspėti buvo labai sunku, tačiau jai pavyko ir ji nė trupučio nesigaili tai padariusi!


   Na, mano nuomone ši mergina yra tikrai labai užsispyrusi ir puikus pavyzdys visiems siekiantiems savų tikslų! Juk ne kiekvienas tiek kartų nepasisekus vėl stengtųsi viską daryti iš naujo.
   O ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kaip atsirado daiktai, be kurių šiandien neišsiverstume? (1 dalis)

$
0
0
 Ar kada susidomėjai, kaip atsirado daiktai, kuriuos tu naudoji kasdien? Kaip atsirado šakutė ar šaukštas, kuriuos tu naudojai visai neseniai? Kur atsirado saga ir šukos, be kurių mes neišsiverstume? Jei niekada tuo nesidomėjai, padaryk tai dabar!


Šaukštai ir šakutės

 Pirmieji šaukštų prototipai atsirado 3000 m. pr. Kr. Jie buvo gaminami iš molio, išpjaunami iš kaulų ar gyvūnų ragų, taipogi buvo naudojamos kriauklės, žuvų kaulai ir galvos, mediena. Tačiau ne visi juos naudojo. Senovės romėnai ir graikai, diskutuodami apie grožį, valgė rankomis. Vėliau Romos poetas Ovidijus išmokė juos valgyti pirštų galiukais, o pavalgius juos nusivalyti į duoną. Vėliau graikai ant rankų maudavosi specialias pirštines kietais antgaliais.
 Pirmieji sidabriniai šaukštai buvo pagaminti 998 metais Rusijoje, kunigaikščio Vladimiro Raudonosios Saulelės įsakymu. Jie buvo skirti kariuomenei. Tada šaukštai buvo trumpu kotu, juos reikėjo laikyti kumštyje.

 Kažkas panašaus į šiuolaikinę šakutę atsirado Azijoje X amžiuje. Europą šis išradimas pasiekė po šimto metų, tačiau čia išpopuliarėjo tik XVI amžiuje, kai aštri yla, kuria buvo smeigiamas maistas, buvo pakeista dvidante šakute. Šakutė taip pat turėjo įtakos peilio pokyčiams: iki tol buvęs aštriu galu Europoje stalo peilis užleido vietą peiliui suapvalinta galvute. Taip atsitiko dėl to, kad nebebuvo būtinybės maisto smeigti aštriu peilio galu.

Sagos

 Senovėje žmonės vietoj sagų naudojo augalų dygius, gyvulių kaulus ir pagaliukus. Senovės egiptiečiai jau naudojo sagtis arba perverdavo vieną drabužio dalį per skylę, esančia kitoje dalyje, taipogi surišdavo rūbų galus. Kas išrado sagą neaišku iki šiol: vieni istorikai sako, kad tai padarė graikai arba romėnai, kiti teigia, kad ji atkeliavo iš Azijos. Nors iš dramblio kaulo gaminamos sagos plačiai paplito XIII amžiuje, iki XVIII amžiaus vidurio buvo prabangos ir kilmingumo ženklas, visi aristokratai užsisakydavo sagas iš aukso ar sidabro. XVIII amžiaus viduryje sagos pradėtos gaminti iš metalo ar vario, tačiau vis vien buvo tokios brangios, kad dažniausiai jas persiūdavo iš vieno drabužio į kitą.

Šukos

 Seniausios šukos, kuriomis naudojosi žmogus, yra žuvies skeletas. Kur ir kada pagamintos šukos, panašios į dabartines, nežinoma, tačiau pačios seniausios rastos Senovės Romos teritorijoje. Jos buvo pagamintos iš plataus gyvūno kaulo, turėjo rankeną ir aštuonis rankomis išpjaustytus dantukus. Vėliau šukas pradėta gaminti iš medienos, koralų, dramblio kaulo, vėžlio šarvų ir įvairių gyvūnų ragų. Iš šių medžiagų šukos buvo gaminamos iki XIX amžiaus vidurio. 1869 metais brolių Isajaus ir Džono Chajatų išrastas plastikas visiškai pakeitė šukų gamyba. Tai išgelbėjo dramblius ir vėžlius nuo išnykimo, žmonėms suteikė galimybę pigiau įsigyti šukas, kurios buvo pagamintos iš medžiagos, panašios į koralus, dramblio kaulą ar vėžlio šarvus.


Na, ar susidomėjai kasdienių daiktų atsiradimo istorija? Jei taip, lauk tęsinio, kuriame sužinosi atsiradimo istoriją daiktų, pakeitusių žmonijos gyvenimą.


Nemirštanti klasika - ar žinai?

$
0
0

Nuo pačių seniausių laikų muzika buvo skaitoma neatsiejama žmonijos istorijos dalis. Pati muzika atsirado anksčiau nei buvo užrašytas šis žodis - tai ištisi šimtmečiai ir tūkstantmečiai. Ji tapo daugelio kultūrų išraiškos priemone, žmonių jausmų ir išgyvenimų skleidėja. Per visą savo gyvavimą muzika perėjo per keletą skirtingų epochų, kurios kiekviena dėstė savo taisykles, subtilybes, stilių ir bruožus. Vienos ryškiausių ir daugiausiai pokyčių atnešusios: Baroko, Klasicizmo, Romantizmo ir ankstyvojo XXa. epochos. Didingiausi ir garsiausi kompozitorių kūriniai buvo sukurti būtent šiais laikotarpiais. Kokius kūrinius girdėjome, bet nežinome jų pavadinimų, autorių? Kuriuos reikėtų žinoti? 

J.S.Bach ,,Tocata'' ir ,,Fuga'' d-moll
Kompozitorius gyveno 1685-1750m. Gimė ir užaugo Vokietijoje, Eizenacho mieste. Kaip ir visa giminė, kompozitorius buvo be galo muzikalus - grojo vargonais, smuiku ir klavesinu. Buvo ne tik kompozitorius, bet ir mokytojas, atlikėjas. J.S.Bach'o muzika tapo ryškiausių Baroko epochos simboliu, kūryba įkvėpė vėlesnius kompozitorius ir jų darbus. ,,Tocata'' ir ,,Fuga'' - vienas įžymiausių organumų repertuaro kūrinių. Jis prasideda Tokata, o baigiasi Koda. Nėra tiksliai žinoma, kada kompozitorius parašė šį kūrinį. Kai kurie mokslininkai mano, jog tai buvo dar prieš 1704m. kai Bach'as buvo jaunas, tačiau kiti teigia, kad rankraštis buvo baigtas 1750m. (prieš pat kompozitoriaus mirtį). Senojoje literatūroje tokio tipo muzika yra apibūdinama kaip ,,audra'', bet kituose kontekstuose ji vadinama ,,absoliučiąją'' muzika. XXa. paskutiniame ketvirtyje mokslininkai ginčijosi dėl šio kūrinio autentiškumo, teigė, jog J.S.Bach'as nėra jo autorius. Manoma, jog kūrinys parašytas šiaurės Vokietijos muzikos stiliumi, su laisvu frazės ,,atidarymu'', fuga viduryje ir trumpu užbaigimu. 1935m. vokiečių kilmės poetas Hermanas Hesenas parašė poema ,,Tocata pagal Bach'ą''. Daugybė naujųjų laikų muzikantų pritaikė šį kūrinį ne tik vargonams, bet ir fortepijonui, smuikui, trimitams ir kt. Paklausyti galite ČIA.
Kiti, bent kartą girdėti kompozitoriaus kūriniai:
Celio Suita no.1 G-dur - ČIA
Preliudas no.1 C-dur - ČIA
* Organumas - daugiabalsė muzikos forma

Wilhelm Richard Wagner ,,Ride of the Valkyries''
Kitaip nei daugelis kompozitorių, Wagner'is - autorius, gyvenęs vėlyvajame Romantizme ir pačioje XXa. pradžioje, perėjęs iš vienos epochos į kitą.  Dviejų epochų bruožai susilieja ir jo kūryboje, todėl muzika yra labiau šiuolaikiškesnė nei ankščiau kūrusių menininkų. Vokiečių kompozitoriaus, dirigento, eseisto ir režisieriaus darbai išsiskyrė turtingomis tekstūromis ir harmonijomis, sudėtinga orkestracija. Kitaip nei kiti kompozitoriai, scenos kūriniams kompozitorius rašė ne tik muziką, bet ir tekstą. W.R.Wagner'io idėjos išplito literatūroje, filosofijoje ir teatre.  ,,Ride of the Valkyries'' - pjesė iš antros iš keturių kompozitoriaus sukurtų operų. Kaip ir daugelis kūrinių, pjesė dažniausiai girdima instrumentiniame variante. Kartu su ,,Bridal Chorus'', kūrinys yra vienas žinomiausių kompozitoriaus darbų. Apart ,,Rhinemaidens'' pjesės, šis kūrinys yra vienintelis ansamblinis iš visų Wagner'io operų. Pirmasis rankraštis buvo parašytas 1856m. liepos 23d. Kompozicija buvo labai pamėgta XXa. režisierių, todėl naudota ne viename filme, o daugybė dailininkų išmėgino savo jėgas tapydami kūrinio idėją, istoriją ir mintis. Paklausyti galite ČIA.








Ludwig van Beethoven ,,Symphony no.5/9 in c minor''
Taip jau nutiko, kad Vokietija garsėja pasaulyje žinomiausiais ir grojamiausiai klasikais ir kitų epochų kompozitoriais. L.V.Beethoven'as - vokiečių kilmės pianistas, kompozitorius ir dirigentas,  gyvenęs Klasicizmo laikotarpyje, tačiau padėjęs pagrindinius pamatus Romantizmo epochai. Kompozitoriaus muzikoje ryškiai atspindi tuometinės švietėjų idėjos, besikuriančio romantizmo elementai. Beethoven'o kūryba yra skirtoma į tris etapus: pirmasis - iki 1802m., kuomet kompozitorius ieškojo savo nuosavo braižo ir kūrybos stiliaus. Antrasis - iki 1816m. Šiuo metu autorius jau pilnai susiformavo, rašė koncertus, operas, sonatas. Ir trečiasis etapas - paskutinieji 11 kompozitoriaus metų, kada atšiaurus ir rimtas kūrinių charakteris keičiasi į mąslumą ir sukauptumą. 4 dalių simfonija nr.5 buvo parašyta tarp 1804-1808m. ir žinoma kaip vienas geriausių klasikinės muzikos kūrinių ir viena žinomiausių simfonijų. Po premjeros ,,Vienos'' teatre daugelis kūrinį vadino ,,vienu svarbiausiu žmonijos sukurtų darbų''. Nuo Antrojo Pasaulinio karo ji dažnai buvo vadinama ,,Pergalės simfonija''. Simfonija nr.9 - paskutinioji kompozitoriaus simfonija, kritikų vertinama kaip Klasicizmo epochos viršūnė, sėkmingiausias kompozitoriaus darbas ir didžiausia kompozicija vakaruose. 2001m. buvo įtraukta į ,,Jungtinių Tautų paveldo sąrašą''. Instrumentinė šios simfonijos aranžuotė yra oficialus Europos Sąjungos himnas. Simfonija remiasi F.V.Šilerio poemoje ,,Odė Džiaugsmui'' išreiškia idėją, kurioje visa žmonija tampa vieninga. Ši mintis buvo artima ir Beethoven'ui. Simfoniją nr.5 galite paklausyti ČIA, o nr.9 ČIA. Garsiąją mėnulio sonatą galite paklausyti ČIA

Antonio Lucio Vivaldi ,,Four Seasons''
Baroko kompozitorius, italų dvasininkas ir smuikininkas per savo gyvenimą parašė daugiau kaip 40 operų, oratorijų, 465 instrumentinių koncertų. Vivaldi's laikomas vienų iš kompozitorių, paskatinusių Baroko muzikos pokyčius ir evoliucionavimą į klasikinį stilių. Didžioji dalis repertuaro iš naujo buvo atrasta tik XXa. pirmojoje pusėje. Kompozitoriaus kūryba darė didelę įtaką pačiam J.S.Bach'ui, tačiau kiti kompozitoriai teigė, jog Vivaldi's ne parašė keletą šimtų koncertų, o perrašė vieną ir tą patį. Autorius muziką kūrė ne siaurai žmonių grupei, bet visų sluoksnių atstovams, todėl jo muzika buvo populiari net Prancūzijoje, kuri tuo metu buvo labai uždara naujovėms ir kitų šalių tradicijoms. Metų laikai - vienas iš ryškiausių Baroko muziką atspindinčių kūrinių. Kiekvienam metų laikui yra paskirtas atskiras sonetas, kurį, manoma, parašė ir pats kompozitorius. Kūrinio muzika naujoviška, laužanti tuo metu paplitusias taisykles. Kiekvieną metų laiką atspindi jam būdingi bruožai ir savybės, išgaunami instrumentų pagalba: pūga, paukščių čiulbėjimas ir kt. Visi metų laikai yra operos ,,Olimpiada'' dalis. Pavasarį galite paklausyti ČIA, vasarą ČIA, rudenį ČIA, o žiemą ČIA







Frederic Francois Chopin ,,Fantaisie Impromptu'' op.66
Lenkų pianistas ir kompozitorius pripažintas vienas įtakingiausių muzikos autorių žmonijos istorijoje. Nors jo kūryba reikalauja ypatingos technikos ir atlikimo, juose atsispindi poetinis skambesys, melodijos ir harmonijos gilumas. Kompozitorius Shumann'as ypač mėgo Chopin'ą, jam didikavo ir jo vardu pavadino daugybę kūrinių. Kompozitorius visada grodavo didingai, žaviai, su ekspresiją. Pačio autoriau kūrybą įtakojo ,,Vienos klasikai'' - Mocart'as, Beethoven'as ir Haydn'as. Savo kūryboje Chopin'as reikalavo išlaikyti tvarkingą ritmą, nemėgo staigių sulėtinimų ir stabčiojimų, tačiau atlikėjai dažnai daro klaidą būtent taip atlikdami jo kūrinius. ,,Fantaise Impromptu'' buvo paskelbta po kompozitoriaus mirties 1855m. Pats Chopin'as nurodė neskelbti jo rankraščių be jo leidimo ir pats nenorėjo į viešumą išleisti naujojo darbo. Buvo manoma, jog Beethoven'o ,,Mėnesienos sonata'' yra artimai susijusi su šiuo kūriniu. Nepaisant aibės neigiamų komentarų į kompozicijos pusę, kūrinys laikomas vienu geriausiu kompozitoriaus darbų. Yra sukurta daugybė šiuolaikinių kūrinio interpretacijų kartu su džiazo motyvais. Paklausyti galite ČIA.
Kiti žinotini kūriniai:
* ,,Funeral March'' - ČIA
* Polonezas op.53 - ČIA
* Etiudas ,,Revolutionary'' op.10 no.12 - ČIA
* Etiudas ,,Winter Wind'' op.25 no.11 - ČIA (sutikite, tai išties primena žiemos pūgą).



Edvard Grieg ,,In the Hall of the Mountain King'' 
Žymus norvegų romantikas yra pramintas ,,šiaurės Šopenu''. Įkvėpimo kompozitorius sėmėsi iš norvegų liaudies muzikos, o labiausiai vertinami kūriniai buvo simfonijos ir sonatos. Grieg'as daug dėmesio skyrė fortepijonui. Bergeno miestas žinomas dėl autoriaus vardu pavadintų muzikos mokyklų, muziejų, chorų, skulptūrų jo garbei. Grieg'o muzika atitinka pasaulio klasikinės muzikos standartus ir padėjo norvegų kūrybai iškilti pasaulyje. Kūrinio aranžuotė yra naudojama animacinio filmuko ,,Inspector Gadget'' pradžioje, 2016m. pasirodžiusiame animaciniame filme ,,Troliai'' ir vaidybiniuose filmuose. Kūrinio melodija nuolatos pamažu garsėja ir išsivysto į greitą, garsią ir ,,beprotišką''. Kūrinio paklausyti galite ČIA.
Kiti, girdėti kompozitoriaus kūriniai:
* Koncertas fortepijonui A-moll op.16 - ČIA
* Pjesė ,,Morning Mood'' - ČIA












W.A. Mozart ,,Requem'', ,,Symphony nr.25/40'' ir ,,Eine Kleine Nachmusik''
Yra tik keletas žmonių, kurie negirdėjo ir nežino bent menkiausio fakto apie šį, vieną garsiausią Klasicizmo epochos kompozitorių, genijų nuo gimimo, grojusį smuiku, klavesinu, parašiusį daugiau kūrinių nei garsiausi pasaulio kompozitoriai kartu sudėjus. Parašęs virš 600 kūrinių, kurie daugelis buvo pripažinti orkestrinės, simfoninės, kamerinės, choro ir koncertinės muzikos viršūnėmis. Kompozitorius labai įtakojo patį Beethoven'ą, kuris su jo kūryba susipažino dar paauglystėje. W.A.Mozart'as labai sunkiai dirbo, pagrindiniai kompozicijos bruožai buvo lengvumas, skaidrumas, tvirtos, turtingos ir išplėstos harmonijos. Nors buvo laikomas genijumi, kūrė muziką baletams, spektakliams, operoms, mokė vaikus - mirė skurde, buvo palaidotas bendrame kape. Mišios ,,Requem'' buvo parašytos prieš pat kompozitoriaus mirtį. Mišios neša ne tik skaudžios mirties, bet ir sunkų sielvarto, skausmo žinutę. Kompozitorius kūrinyje sudėjo visus tėvo mirties, sunkaus gyvenimo išgyvenimus. Yra likę daug neaiškumų jo gyvenime, kaip antai nesutarimai su tuo metu kūrusiu kitų autoriumi - Salieriu. Yra manoma, jog kolega pavydėjo Mozart'ui jų kūrybos stiliaus, gabumų, braižo, todėl galėjo būti viena iš jo mirties priežasčių. Taip pat kalbama, jog mišias pabaigė ne pats Mozart'as. Berašant simfoniją nr.40 kompozitoriui teko iškęsti sunkius, depresijos ir vargo apimtus laikus. Autorius buvo išsiskolinęs, gyveno vargingai, sumažėjo darbo našumas. Genijaus gyvenimo faktai puikiai atskleidžiami 1984m. vaidybiniame filme ,,Amadeus'', kurį visiems rekomenduoju pažiūrėti. Istorija pasakojama kompozitoriaus Salierio akimis, todėl tvirtinama istorija dėl jo kišimosi į W.A.Mozart'o gyvenimą. Mišių dalį ,,Requem'' galite paklausyti ČIA, ,,Lacrimosa''ČIA. Simfoniją nr.25 ČIA, o nr.40 - ČIA. ,,Eine Kleine Nachmusik'' rasite ČIA


Pyotr Ilyich Tchaikovsky ,,Dance of the Sugar Fairy'' ir ,,Swan Lake''
Prasidėjus žiemos sezonui visi pradedame laukti švenčių, o kartu su jomis atvykstančio baleto ,,Spragtukas''. Didžiosiose teatrų scenose šokama pagal garsiojo romantiko Tchaikovsky'io muziką, pilną išraiškingų ir turtingų harmonijų, pagražinimų, laisvumo ir tyrumo, lengvos orkestrinės melodijos. Tai pirmasis rusų kompozitorius, kurio muzika išplito pasauliniu mastu. Nors kūryba buvo ir iki šiol yra plačiai vertinama, kai kurie kritikai skaitė, jog kompozitorius ne iki galo atskleidė tuometines visuomenės vertybes. Tačiau užsieniečiai atmetė šias mintis sakydami, jog autorius viršijo ir įveikė tuometinės muzikos sukurtus stereotipus. Savo kūryboje jis apibendrino charakterio, jausmų ir išgyvenimų sritis, muzika buvo gyli ir iškilminga. Savo laiku kompozitorius sukūrė muziką tokiems baletams kaip ,,Miegančioji gražuolė'', ,,Romeo ir Džiuljeta'' ir jau anksčiau minėtiems. Buvo manoma, jog harmonijos naudojimas buvo dideli ,,spąstai'' pačiam kompozitoriui, mat tuo metu rusų muzika buvo rašoma iš inercijos, uždara. Skaitoma, jog didžiausią poveikį kompozitorius darė jo muzikos klausytojams - kūryba buvo jaučiama, išgyvenama pačių žmonių. ,,Sugar Fairy'' rasite ČIA, o ,,Swan Lake''ČIA. Taip pat siūlau paklausyti šio koncerto fortepijonui ir orkestrui - ČIA.


Camille Saint - Saens ,,The Carnival of the Animals''
Prisipažinsiu pati, jog tai man vienas iš gražiausių romantikų kūrinių. Ne vien dėl įvairiausių harmonijų ir gražių sąskambių, bet ir dėl transliuojamo jausmo, charakterio, kompozitoriaus braižo, ekspresijos ir lengvumo. Pati esu nuomonės, jog muzika turi būti skirtinga, išraiškinga. Jeigu klausytume atidžiai, išgirstume, jog kompozitorius muzika sugebėjo atskleisti kiekvieno gyvūno judesius, išvaizdą. Muzika tai šioks toks fantazijos atspindys, todėl be jos kūrybos niekada nesuprasime. Tikrai ne visi girdėjote pilną kompozicijos versiją, tačiau ,,Akvariumą''žinote kone visi. Šią dalį galite paklausyti ČIA, o pilną kūrinį ČIA. Ankstyvojo XXa. prancūzų kompozitorius, vargonininkas, dirigentas būdamas dešimties galėjo mintinai pagroti 32 L.V.Beethoven'o sonatas. Būdamas šešiolikos parašė pirmąją savo simfoniją, o apie jo nepaprastai atliekamus koncertus kalbos pasklido po visą pasaulį. Nugalėjimai tarptautiniuose konkursuose jam atneša didelė šlovę ir reputaciją, dėl ko vėliau jis susipažino ir artimai bendravo su kompozitoriumi F.Lizst'u. Kompozitorius rašė straipsnius muzikine ir istorine tematika, daug keliavo. Kūrinys buvo parašytas įvairiems pasirodymams fortepijonui, kitiems ansambliams. 







Nikolai Rimsky Korsakov ,,Flight of the BumbleBee''
1844-1908m. gyvenęs rusų tautybės kompozitorius labiausiai buvo žinomas orkestrinėje kūryboje. Kompozitoriaus muziką įkvėpė rusų liaudies kūryba, meilė harmonijai, ritmikai. Vakarų muziką autorius įvertino tik tapęs kompozitoriumi ir orkestro profesoriumi. Korsakov'as didelį potraukį jautė egzotiškoms ir netradicinėms melodijoms, ritmui. Kompozitorių įkvėpė jau minėtas W.R.Wagner'is. Po savęs kompozitorius paliko daugybę rusų nacionalistinių kūrinių. Neskaitant orkestrinės muzikos, N.R.Korsakov'as buvo žinomas kaip 5 kompozitorių komandos ,,The Five'' narys. Ši autorių bendruomenė muziką kūrė kartu ir siekė sukurti aiškią rusų klasikinę muziką. Daugelis kūrinių tapo vieni žinomiausių visoje Rusijoje. Asmeninį kūrybos stilių ir bruožus kompozitorius perdavė C.Debussy, M.Ravel ir kitiems. Kompozicija ,,Flight of the BumbleBee'' yra skirta operai ,,Karaliaus Saltano pasaka''. Kūrinio tikslas - sukelti klausytojui chaotiškumo ir sparčiai besikeičiančios nuotaikos jausmą. Šiandienai kūrinys yra vienas žinomiausių klasikinių darbų, naudojamas ir modernioje kūryboje. ,,Kamanės skrydžio'' galite paklausyti ČIA.








Johann Strauss jaunesnysis ,,Voise of Spring"
XIXa. austrų kompozitorius ir dirigentas, sukūręs 11 operečių, 2 polkas, 4 valsus. Garsėdamas savo valsais, kuriuos taip ištobulino, net buvo pramintas valsų karaliumi. Kritikai teigia, jog kompozitoriaus muzikos lengva klausytis, ji melodinga, paprasto ritmo, išbaigta, tačiau dažnai sunkiai atliekama. Kūriniai turi daugybę dalių, dideles kulminacijas, išraiškingas melodijas. Savo pirmąjį valsą kompozitorius parašė dar šešerių, tačiau tėvai tikėjosi, jog berniukas karjeros sieks bankininkystėje. Deja, kaip ir tėvą, taip ir J.Strauss'ą su dviem broliais patraukė muzika, tačiau išgarsėti sugebėjo tik jis vienas. Populiarėjant imtas laikyti savo tėvo konkurentu, dėl ko jie nesusitaikė iki pat pastarojo mirties. Kompozitoriaus darbų galime girdėti tokiuose animaciniuose filmukuose kaip ,,Šrekas'', legendiniame ,,Tomas ir Džeris''. ,,Pavasario balsai'' yra vienas iš žinomiausių kompozitoriaus valsų, kartais naudojamas ,,Die Fiedermaus'' operetėje. Valsą buvo galima ir dainuoti. Kūrinio galite paklausyti ČIA











M.K.Čiurlionis ,,Miške'' (In the Forest), ,,Jūra'' (The Sea)
Pabaigoje norėčiau plačiau pakalbėti apie lietuvių įnašą klasikinėje muzikoje. Žinoti bent vieną mūsų tautybės kompozitorių būtų pagirtina, o paklausyti nors vieno kūrinio - dar geriau. Tik mažuma yra girdėję šias kompozicija - tas labai liūdna, jos tikrai nepriekaištingos, įkvepiančios ir alsuojančios tyrumų, subtilumu. Čiurlionio muzika magiška, su gilia potekste, raminanti. Turime didžiuotis turėdami tokį sėkmingą ir net už mūsų valstybės ribų garsų kompozitorių. Autorius ne tik muzikavo, bet ir piešė, dirigavo, buvo aktyvus kultūros veikėjas, chorvedys. Vaikystėje tėvo padedamas mokėsi groti fortepijonu, ,,M.Oginskio dvaro'' Plungės mokykloje pramoko muzikos teorijos, mėgino kurti, grojo fleita. Būdamas dvidešimt šešerių tobulinosi Leipcigo ,,Karališkoje konservatorijoje''. Tuo metu miestas buvo svarbus klasikinės muzikos centras. Šiuo laikotarpiu kompozitorius visapusiškai plėtė savo akiratį, daug mokėsi, vaikščiojo po muziejus, domėjosi filosofija. 
Daile M.K.Čiurlionis susidomėjo pakankamai vėlai - būdamas trisdešimties. Jaunystėje menininkas piešė gimtojo miesto Druskininkų apylinkes, Plungės vietoves. Jau pirmuosiuose Čiurlionio darbuose vyravo mistikos pėdsakai, lietuvių mitologinės būtybės ir kita pagoniška kultūra, žvaigždės, planetos, gamta. Dailininkas ypač pamėgo ciklinius, pasikartojančių idėjų kūrinius. Kompozitorius mėgo lietuvišką kultūra, liaudies muziką - čia sėmėsi įkvėpimo. Savo darbuose dailininkas ypač pamėgo abstraktumą, simbolizmą. M.K.Čiurlionio įnašas muzikoje be galo svarbus - jis tapo lietuvių profesionaliosios muzikos pradininku. Po savęs paliko apie 200 kūrinių fortepijonui, 40 harmonizuotų lietuvių liaudies dainų, fugas, kvartetus ir žinoma simfonines poemas ,,Miške'' ir ,,Jūra''. Šios dvi poemos - bene žymiausi kompozitoriaus kūriniai, parašyti Varšuvoje. Kaip bebūtų gaila, nei viena iš šių kompozicijų nebuvo atlikta autoriui būnant gyvam. Kūriniuose perteikiami žmogaus dvasiniai išgyvenimai, kylančios emocijos. ,,Miške'' buvo rašoma tuo metu vykusiam konkursui. Pirmą kartą poema buvo atlikta 1912m. Peterburge, minint kompozitoriaus mirties metines. Poemoje vyrauja romantiška, raminanti nuotaika, kompozicija traukia nuoširdumu, paslaptingumu. Kitaip nei ,,Miške'', dėl daugybės kelionių ir laiko aukojimo dailei, Čiurlionis kūrė ilgai. Kūrinyje naudojama sonatinė forma, tačiau dažnai gali skambėti kaip fantazija. ,,Miške'' rasite ČIA, o ,,Jūra''ČIA.
Atminimas: minint 100 kompozitoriaus metines, UNESCO 2011 metus paskelbė ,,Čiurlionio metais'',  išleistas originalių fortepijono natų rinkinys Japonijoje, 1913m. ekspedicijos po Arkties vandenyną metų, jos dalyvis dailininkas N.Pineginas vieną iš plynaukščių pavadino ,,Čiurlionio kalnais'', nes tai jam priminė dailininko paveikslą ,,Ramybė''. Lietuvoje turime darbų muziejus Vilniuje ir Druskininkuose, ,,Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą''. 
Kiti kompozitoriaus darbai:
Preliudas a-moll - ČIA
Noktiurnas VL183 - ČIA
Kūriniai kuriuos taip pat daugelis girdėjote:
Richard Strauss ,,A space Odyssey'' -  ČIA
Prokofiev ,,Dance of the Knights'' - ČIA
Georges Bizet ,,Lese Toreadors'' - ČIA
Julius Fucik ,,Entrance of the Gladiators'' - ČIA

Vieniems gėdinga klausyti šio žanro kūrinių, kitiems ji atrodo neįdomi. Komentaruose norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę - ar klausote klasikinės muzikos? Jei ne, kokie įspūdžiai išgirdus keletą jos variantų? Visiems linkiu likusią savaitę praleisti produktyviai, pozityviai ir linksma nata‼


TD BLYKSTĖ: Sunmi

$
0
0
Sveika, kaip laikaisi? Kas naujo ir įdomaus (ar nelabai) vyksta tavo gyvenime? Beje, klausiu ne šiaip, man tikrai įdomu, kas skaito mano straipsnius, kokios tai merginos ir kaip joms sekasi. Ar tai, ką aš rašau, yra įdomu ir naudinga. Tad jei tau mano tekstai ar idėjos sukels kažkokių minčių, pasidalink komentaruose, visuomet puiku jausti vadinamą feedback'ą iš skaitytojų. Šiandien aš pratęsiu tavo pažintį su K-pop pasauliu (jei dar neskaitei, gali užmesti akį į mano straipsnį apie BTS, rašytą prieš kelis mėnesius). Iš karto noriu pasakyti vieną dalyką: nereikia nuvertinti kažko iš anksto ar daryti skubotų išvadų. Ne, nesu išprotėjusi K-popper'ė, tiesą pasakius, šioje srityje dar pati daug ko nežinau, bet labai noriu paprašyti štai ko: jei pati nesi pakankamai gerai susipažinusi su kažkuo, nereikia sakyti: "nesuprantu, kuo K-pop toks ypatingas, nesąmonė kažkokia". C'mon, aš dabar ir bandau tau pristatyti šią muziką ir pasakoju apie K-pop atlikėjus ir dainas, kurios man patinka, tad labai siūlau paskaityti straipsnį, gal susidomėsi ir nuspręsi pasiklausyti atlikėjų muzikos ir gal tau net patiks. Arba ne. Tuomet bent jau turėsi susidariusi savo nuomonę. Here we go.

Mergina, apie kurią kalbėsiu šiandien, debiutavo 2007 metais, kai jai buvo vos 16. Dabar jai 25, ji žinoma, daug pasiekusi ir savimi pasitikinti. Susipažink: Sunmi.

                        Lovely Sunmi Consulta esta foto de Instagram de @miyayeah • 21.1 mil Me gusta        

Biografija ir karjera        
Sunmi gimė 1992 metų gegužės 2 Iksane, Pietų Korėjoje. Debiutavo 2007 metais grupėje "Wonder girls". Beje, papasakosiu šiek tiek apie tai, kaip viskas vyksta K-pop industrijoje. Visų pirma, Korėjoje tai - be galo populiarus dalykas, tad nepaprastai daug paauglių svajoja tapti žinomais atlikėjais ar aktoriais, tad į atranka, vykdomas žinomų agentūrų, kaskart susirenka tūkstančiai jaunuolių. Savaime aišku, konkurencija milžiniška. Jei jums vis dėlto pasiseks ir po visos dienos laukimo jūs pagaliau pasirodysite teisėjams ir juos sužavėsite, nemanykite, kad ties tuo sunkiausia dalis baigėsi. Tikrai ne. Bus dar kelios atrankos, daug laukimo ir jaudulio. Jei ir toliau jus lydi sėkmė, jūs pasirašote vadinamą trainee contract  su kompanija 2-4 metams. Tai reiškia, kad per tą laiką vyks jūsų pasiruošimas galimam debiutui: vokalo pamokos, choreografija, vaidyba, viešasis kalbėjimas... Vadinamieji trainees miega maždaug po 3 valandas, dažnai meta mokyklą ir viskas tik dėl svajonės, kuri nebūtinai išsipildys, nes tik maža dalis debiutuos. Tai yra, tie 4 metai sunkaus darbo ir pastangų visai nereiškia, kad jūs išvis kada nors debiutuosite ir eisite į sceną. Na, bet jei net ir čia jums pasiseka ir prodiuseriai nusprendžia, kad galima iš jūsų mėginti daryti įžymybę, žinokite, kad gali tekti ne vienerius metus mėginti išgarsėti. Gali ir nepavykti. Kasmet debiutuoja daugybė grupių, bet nedaug kam pasiseka. Apskritai, K-pop industrijoje - savos taisyklės. Jei įdomu, galėsiu apie tai parašyti atskirą straipsnį. Tačiau grįžkime prie Sunmi: jai pasisekė labiau nei daugumai vaikinų ir merginų, mėginančių sėkmę. "Wonder girls" (kompanija JYP Entertainment) debiutavo su singlu "Irony" ir merginos greitai tapo žinomos dėl savo hitų "Tell me", "So hot" ir "Nobody"

                                  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „wonder girls“

2010 metais Sunmi nusprendė padaryti pertrauką savo karjeroje ir visą savo dėmesį skirti studijoms universitete. Ji baigė Dongguk'o universitetą Seule, specialybė: muzikinis teatras. 2013 mergina išleidžia savo singlą "24 hours", kuris užėmė 3 vietą Bilboard Korea K-pop Hot 100. Po metų išėjo kitas hitas: "Full moon".


2015 mergina sugrįžo į "Wonder girls", tačiau grupė išsiskyrė 2017.



 Tais pačiais metais Sunmi nutraukė kontraktą su JYP Entertainment ir pasirašė sutartį su mažesne kompanija "Make Us Entertainent". Pati Sunmi situaciją komentavo šitaip:"Dirbau JYP daugiau nei dešimt metų. Buvo sudėtinga išeiti ir aš taip pat bijau naujų dalykų, bet priežastis, dėl kurios priėmiau šį sprendimą buvo ta, kad jaučiau, jog mano perspektyvos ribotos. Aš tikiu, kad už JYP sienų manęs laukia visiškai naujas pasaulis. JYP - ilgai dirbanti kompanija, kurioje viskas labai sistematiška, tuo metu "Make Us" daugiau laisvės. Ir atrodo, šis sprendimas buvo teisingas. Rugpjūtį išleista daina "Gashina" Pietų Korėjos K-pop Hot 100 chart'e užėmė 2 vietą, parduota virš milijono mokamų atsisiuntimų. 


Visai neseniai (sausio 18) išėjo nauja Sunmi daina ir vaizdo klipas"Heroine". Asmeniškai man labai patinka, on repeat jau antrą savaitę. Viename interviu mergina teigė, jog parašyti šią dainą ją įkvėpė filmas "9 1/2 weeks". Ji taip pat teigė:"Pats įsimintiniausias komentaras, kurį neseniai girdėjau, buvo apie tai, jog egzistuoja "Sunmi"žanras. Tai tikrai įsmigo man giliai į širdį. Aš tikiuosi, kad būsiu įamžinta žmonių mintyse kaip Sunmi. Tai - ne tik "Heroine", bet apskritai visos mano karjeros tikslas".  Beje, būtent ši daina ir paskatino artimiau susipažinti su šia atlikėja. "Heroine" vaizdo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=F4qfN5UeFvQ 
(beje, gali įsijungti angliškus subtitrus, kad iš karto suprastum, apie ką daina).

                         Korean Magazine Lovers instagram : http://instagram.com/k_magazinelovers  Sunmi (Wonder Girls) - GQ Magazine August Issue ‘16           
         Faktai          
1. Pilnas vardas - Lee Sunmi.
2. Sunmi tėvas mirė, kai mergaitė dar buvo maža.
3. Sunmi - vienintelė mergaitė šeimoje, turi du jaunesnius brolius.
4. Puikiai moka kinų kalbą.
5. Mėgstamiausias atlikėjas - Drake.
6. Patiekalas - udon (korėjietiški makaronai).
7. Sunmi ūgis - 167 cm.
8. Mėgstamiausia spalva - violetinė.
9. "Wonder girls" grupėje dainavo ir grojo bosine gitara.
10. Pravardės: Mimi ir Miya.
11. Zodiako ženklas - jautis,
12. Yra laimėjusi geriausios solo šokėjos apdovanojimą.
13. Mėgstamiausia šukuosena - ponytail (labai atsiprašau, bet "arklio uodega"šiame kontekste skamba nekaip).
14. Mėgstamiausias aktorius: Robert Downey Jr. 
15. Idealus vaikinas: toks, kuris būtų talentingas ir gabus kokioje nors srityje.

sunmi pics (@archivesunmi) | TwitterSunmi#sunmi

Nuoroda į Sunmi instagram'ąhttps://www.instagram.com/miyayeah/

Sunmi - jauna, ambicinga mergina, kuri yra ne tik graži ir nepaprastai stilinga, tačiau moka siekti savo tikslų. Ji sugebėjo ne tik baigti universitetą, bet ir padaryti karjerą muzikos pasaulyje. Stebėsiu tolimesnį šios merginos kelią, esu tikra, ji dar ne kartą nustebins. O ką tu apie ją manai? Gal jau anksčiau apie ją girdėjai? Būtinai dalinkis savo įspūdžiais ir mintimis komentaruose. 


Socialiniai tinklai - gėris ar blogis?

$
0
0
 Šiais laikais beveik kiekvienas jaunesnis nei trisdešimties turi Facebook'ą. Ir dauguma turi ne vien jį, kiek daug pilna programėlių, kaip Instagram, Twitter, Whatsapp, Snapchat ir kiti! Ar socialiniai tinklai šiomis dienomis traktuojami vien kaip blogis, o gal yra ir teigiamoji pusė?
  Visai neseniai baigiau žiūrėti serialą ,,Jaunesnė" (Younger) ir atkreipiau dėmesį, kokią naudą gali duoti tai, jog dauguma mūsų amžiaus žmonių turi susikūrę internetines platformas. Pirmoji nauda yra tokia, jog keičiantis laikams, keičiasi ir žmonės, dirbantys įvairų darbą. Dabar jaunose įmonėse, kvepiančiomis jaunomis idėjomis, vyresnių žmonių nelabai reikia todėl, jog jie nemoka naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Aišku, tikrai ne visi, yra daug tokių, kurie moka ir naudojasi socialiniais tinklais, bet pripažinkim - nemaža dalis ir tų, kurie žino kas tai yra, bet nesinaudoja. Kalbant apie Excel, Word ir PowerPoint programas, vyresnioji karta (daugiau nei 40 metų) naudojasi jomis gana lėtai, tiesa? Manau, jog artimojoje aplinkoje galime pamatyti, kaip mūsų seneliai lėtai rašo įvairius tekstus ar pan. Tad nauda yra ta, jog jauniems darbams, kuriuose turi būti pilna idėjų, reikia jaunesnės kartos, kuri populiarintų prekę per socialinius tinklus.
  Kitoji nauda yra tokia, jog mes laisvai galime bendrauti su savo draugais kada tik panorėję. Nebereikia laukti, kol abi pusės turės laisvo laiko. Taip, gyvas susitikimas neprilygs pokalbiui per Messenger'į, bet mes bent jau šitaip galėsime palaikyti bendravimą kada tik užsinorėję. Trečioji nauda - informacijos gavimas. Facebook'e, Instagram'e mes galime sužinoti įvairias pasaulio naujienas (aišku, jei sekame tam tikrus šaltinius) bei praplėsti akiratį. Tas tikrai yra svarbu, nes domėjimasis pasauliu parodo, jog nesi kvailas.
  Na, o dabar pakalbėkime, apie minusus.Socialiniai tinklai vis labiau pasiglemžia mūsų laiką. Prieš teisindamiesi, jog niekam nelieka laiko, paskaičiuokite, kiek jo praleidžiate prie savo telefono naršydami Twitter'yje ar fotografuodamiesi Snapchat'e. Patikėkit, skaičiai jus gali abstulbinti. Įdomumo dėlei paskaičiavau savajį laiką, praleistą prie telefono. Atrodo net gėda sakyti, bet prie jo praleidau apie tris valandas. Vietoj to, jog mokyčiaus arba pabūčiau su draugais ar šeima, aš naršiau internete visiškai nereikalingai. O kur dar dingsta tos naktys, kada, atrodo, gali susirašinėti begales laiko, o žvilgtelėjęs į laikrodį supranti, jog dabar pirma nakties?
  Antrasis minusas - užslėpta konkurencija. Negi neigsime, jog net nežvilgtelim į draugo ar kokio kito žmogaus telefoną - kaip jis atrodo, kokia firma, modelis? Dauguma mūsų vergauja etiketėms. Vienas pavyzdžių - Iphone telefonai. Visa mada atsklido iš JAV, kai buvo pradėti rodyti serialai ir filmai, kurių pagrindiniai veikėjai turėjo šios markės telefoną, tiesa? Susimąstykime - ar telefonas turi būti toks jau svarbus mums, jog pradėtume jam vergauti? Atrodo, jog jei neturi naujausio modelio Samsung ar kokio naujo Iphone, tai esi gana neturtingas. Į akis tas nėra sakoma, bet nemažai mūsų iš dalies sprendžia apie žmogų iš jo telefono. Ypač tai būdinga merginų grupelėms.
Trečiasis minusas - nebebendravimas gyvai su draugais bei artimaisiais. Iš savo aplinkos pastebėjau, jog susitikus merginos dalinasi naujienomis, sužinotomis per Facebook'ą, aptarinėja vaikinus, susektus per Instagram'ą, o kai atsisėdi į VeroCafe pamatai, jog visos sukišusios nosis į savo išmaniuosius ir klaidžioja po Twitter'io pasaulį. Argi toks turi būti bendravimas? Aš manau, jog jei jau susitinki su draugais, tai ir bendrauk su jais - klausykis jų, kalbėkis ne vien apie socialinius tinklus ar pan. Turbūt daugelis mūsų buvo sulaukiusios piktų žvilgsnių ir žodinių pastabų iš savo tėvų, kurie nuolat mums kartoja, jog reikia pabūti su šeima, o ne klaidžiot telefono platybėse. Merginos, susimąstykime: argi socialiniai tinklai yra svarbesni nei mūsų draugai? O gal be jų mes tiesiog nebemokame bendrauti?
  Į klausimą, ar socialiniai tinklai gėris ar blogis, visuotinai atsakyti negaliu. Manau, kiekvienas turi savo nuomonę, o  maniškė klaidžioja kažkur atsakymo viduryje. Soc. tinklai turi ir teigiamų, ir neigiamų savybių, bet, manau, pastarosios teigiamas nusveria. O ką manote jūs? Man labai įdomu! Lauksiu jūsų nuomonių komentaruose, merginos!




TD BLYKSTĖ: Žymios moterys feministės

$
0
0

    Feminizmas– pastaruoju metu vienas dažniausiai diskutuojamų dalykų. Dauguma žvaigždžių pasisako už moterų ir vyrų lygybę bei seksizmo sustabdymu. Tai galime matyti neseniai įvykusių renginių akcijose, tokiose kaip juodų drabužių ar baltos rožės. Šiuose renginiuose pamatėme, jog feminisčių labai daug, tačiau kurios žymios moterys už šį judėjimą pasisako dažniausiai?

Emma Watson
    Mano nuomone, tai - pati ryškiausia šių laikų feministė šou pasaulyje. Mergina ne kartą tikino, jog moterys yra tokios pat kaip vyrai, galinčios viską, ko tik jos nori. Ji tikina, jog gyvenime svarbiausia lygybė ir teisingumas. Beje, ši mergina 2014 metais buvo išrinkta „UV woman goodwill“ ambasadore už tai, jog taip aktyviai skatina visų lyčių atstovus pasisakyti už lygybę.

Beyonce
   Dainininkė savo feministines idėjas skleidžia ne kalbomis kaip dauguma moterų, o darydama tai, ką geriausiai moka – dainuodama. Moteris savo repertuare turi keletą dainų, kurios skatina susimąstyti apie tai, kaip yra vertinamos moterys. Ji tai atskleidžia dainose: „Flawless“ ir „If I were a boy“. Taip pat moteris sako, jog feministais gali būti visi vyrai ir moterys: „Jeigu tu esi vyras, tikintis, jog tavo dukra turi tokias pat galimybes ir teises, kaip ir tavo sūnus, tu esi feministas.“

Ariana Grande
   Ši pop muzikos dievaitė taip pat neatsilieka nuo feminizmo skleidimo idėjos. Tiesa mergina pasisako prieš moters niekinimą, kai ji apsinuogina. Viename interviu ji sako: „Jei ketinate diskutuoti, kaip gražiai vyrai atlikėjai atrodo be marškinėlių ir kai moteris nusprendžia pasirodyti apsivilkusi tik kelnaites ar parodyti savo krūtinę per fotosesiją, ji turi būti vertinama taip pat, kaip vyrai.


Jennifer Lawrence
   Prieš kelerius metus hakeriai „nulaužė“ „Sony“ kompanijos kompiuterių sistemą ir paviešino visus atlyginimus, kuriuos gauna kompanijai dirbančios žvaigždės. Būtent tada mergina ir pasisakė už moterų teises, mat po šių duomenų paviešinimo dauguma pastebėjo, jog visos moterys gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai, nepaisant, kokio svarbos vaidmenį jos atlieka. Mergina sakė, jog negali pakęsti tokios neteisybės ir pyksta ne ant kompanijos, o ant savęs, nes leido su ja taip pasielgti, mat ji seniai nujautė, jog ten vyrauja seksizmas.

Kristen Stewart
   Ši aktorė geriausiai žinoma iš visų „Saulėlydžio“ sagos filmų, kuriuose ji vaidino pagrindinį vaidmenį. Tuo metu atrodžiusi paprasta kaip dauguma merginų, staiga ji pradėjo keisti savo išvaizdą. Tokius pokyčius ji paaiškina kaip kovą su „tobulos moters“ standartais. Kristen net viename interviu visą šou pasaulio industrija išvadino „apgailėtinas seksistais“. Ir ne kartą skatino visas savo amžiaus merginas pasisakyti už lygias teises ir nusileisti žeminamos vien dėl to, jog yra moterys.


    Na, tai tik maža dalis feminisčių, nes išvardinti visų būtų tikriausiai neįmanoma. Mano nuomone labai džiugu, jog tiek daug žmonių pasisako už lyčių lygybę ir, jog tie žmonės nėra tik moterys, bet ir vyrai!
   O ką jūs manote apie tokius žymių žmonių feministiniu judėjimus? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!


Nepaprastai skanių keksų receptai

$
0
0

Keksai - vienas iš gardžiausių smaližių pamėgtų kepinių. Pasigaminti jų galime pačių įvairiausių: jogurtinių, citrininių, šokoladinių, su uogomis ar apelsinais. Šiandien pasidalinsiu keletu keksų receptų, kurių poros nuostabų skonį jau esu išmėginusi, o kiti - mano žadamų paragauti receptų sąraše!



Marmurinis kavos keksas

Šį keksą su mama aptikome tinklaraštyje http://shirshiulizdas.blogspot.lt/ ir nusprendėme išmėginti. Paruošti ir iškepti nėra sudėtinga, o svarbiausia, kad keksas be galo gardus! Tikrai rekomenduoju pabandyti pasigaminti - jei viskas pavyks, paragavusi apsilaižysi pirštus!

Susijęs vaizdas
Ingredientai:
300 g minkšto sviesto
300 g cukraus
žiupsnelis druskos
4 kiaušiniai
300 g miltų
1,5 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių
100 ml pieno
30 g kakavos
5 arbatiniai šaukšteliai stiprios kavos (šį tirpalą taip pat galima gauti iš 4 arbatinių šaukštelių karšto vandens ir 2 arbatinių šaukštelių tirpios kavos)

Gaminimo eiga:
Sviestą su cukrumi ir druska gerai išplakti. Įmušti po vieną kiaušinį, po kiekvieno vis masę paplakant. Miltus persijoti su kepimo milteliais, suberti į paruoštą masę, gerai išmaišyti ir maišant supilti pieną. Trečdalį tešlos atidėti į kitą indą ir į ją įmaišyti kakavą bei supilti kavos tirpalą. Kekso kepimo formą reikia patepti riebalais, tačiau kepant silikoninėje formoje tepti nereikia. Į formą supilti pusę šviesios tešlos, ant jos - visą rudą, o tuomet šviesią. Kepti iki 175 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 45 min. Kepant galima patikrinti mediniu pagaliuku, ar keksas iškepęs - pagaliukas neturi apsivelti tešla. Skanaus!




Varškės keksas

Šį keksą atradome tinklalapyje http://www.tavovaikas.lt/ receptų skiltyje, o kadangi mėgstame kepti pyragus su varške, pabandėme pasigaminti ir varškės keksą. Kaip ir marmurinis kavos keksas, šis - vienas iš gardžiausių mano ragautų! Tikrai verta paragauti bei paskanauti!

Susijęs vaizdas
Ingredientai:
400 g varškės
5 kiaušiniai
400 g miltų
300 g cukraus
250 g sviesto
3 arbatiniai šaukšteliai kepimo miltelių
sauja razinų

Gaminimo eiga:
Išlydyti sviestą, šiek tiek leisti atvėsti ir išplakti su cukrumi. Įmušti kiaušinius, sudėti varškę ir viską išplakti. Suberti persijotus miltus su kepimo milteliais ir masę išmaišyti. Įmaišyti razinas, tačiau jei nemėgsti ar nenori razinų, galima keksą pagardinti ir kažkuo kitu, pavyzdžiui, šokolado gabaliukais. Kepimo formą ištepti sviestu, sukrėsti tešlą ir kepti 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 45 minutes. Skanaus!






Šokoladinis keksas

Šokoladinio kekso receptą radau portale https://www.lamaistas.lt/, bet dar nebandžiau gaminti. Tačiau tikrai ketinu, nes labai mėgstu šokoladą ir jo kepinius!

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sokoladinis keksas“
Ingredientai:
250 g sviesto
4 kiaušiniai
200 g grietinės
200 g miltų
170 g cukraus
50 g kakavos (riebios)
2 šaukšteliai vanilinio cukraus
1,5 šaukštelio kepimo miltelių

Glajui:
150 g juodojo šokolado
50 g sviesto

Gaminimo eiga:
Sviestą ištirpinti ir palikti truputį atvėsti. Išplakti kiaušinius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi iki purios masės. Supilti grietinę, sviestą, taip pat suberti kakavą, tuomet įmaišyti persijotus miltus su kepimo milteliais ir gerai išplakti. Masę supilti į paruoštą kepimo formą ir kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie valandą. Iškepus keksui leisti atvėsti, kaip ir kitiems kepiniams. Jei nori pagardinti kepinį, gali pasigaminti glajų: ištirpinti šokoladą su sviestu ir aplieti atvėsusį keksą. Skanaus!


Citrininis keksas

Šį keksą sužinojau iš tinklalapio https://www.lamaistas.lt/, tačiau taip pat kol kas nemėginau kepti. Manau, kad greit būtinai pavyks pasiryžti ir tai padaryti, nes jau seniai mąstau apie citrininius keksiukus ir keksus!

Susijęs vaizdasIngredientai:
300 g miltų
4 kiaušiniai
200 g sviesto (minkšto)
200 g cukraus
2 citrinos
25 g kepimo miltelių
1 šaukštelis vanilės ekstrakto
1 žiupsnis druskos

Glajui:
150 g cukraus pudros
3 šaukštai citrinų sulčių

Gaminimo eiga:
Sviestą ir cukrų išplakti iki purios masės. Dėti kiaušinius ir po kiekvieno vis paplakti tešlą. Įmaišyti vanilės ekstraktą, vienos citrinos sultis ir dviejų citrinų tarkuotą žievelę. Į masę įmaišyti persijotus miltus su kepimo milteliais ir druska. Masę sukrėsti į paruoštą kepimo formą ir kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 40 - 45 min. Iškepus leisti atvėsti. Norint pasigaminti glajų, reikia cukraus pudrą sumaišyti su citrinos sultimis ir aplieti atvėsusį kepinį. Šis mišinys turėtų būti gan tirštas, todėl naudinga citrinų sultis pilti po šaukštą ir vis maišyti. Skanaus!


Taigi, mano nuomone, pasigaminti kurį nors iš šių keksų tikrai nėra sudėtinga, o jei ir atrodo priešingai, verta paplušėti, nes svarbiausias gardus rezultatas. Tad siūlau tau bent vieną šių receptų išmėginti ir paskanauti!




Toksiški žmonės

$
0
0
Esu tikra, kad bent kartą gyvenime girdėjai terminą "toksiški žmonės". Kas jie tokie? Na, trumpai tariant, tai žmonės, vienaip ar kitaip gadinantys tavo gyvenimą. Visi nors kartą su jais susidūrėme. Žinoma, nė vienas iš mūsų nėra tobulas, tad visi turime daugiau ar mažiau "toksiškų" savybių, tačiau kai kurie žmonės nuolat demonstruoja elgesį, kuris aplinkinius veikia destruktyviai. Šiandien norėsiu plačiau papasakoti apie tai, kaip atpažinti toksišką elgesį ir ką su tuo daryti. Turbūt sutiksi, jei pasakysiu, kad nepaprastai daug kas priklauso nuo mūsų aplinkos. Kartais ji mums daro kur kas didesnę įtaką, nei galime įsivaizduoti. Deja, ne visi mūsų pažįstami, draugai ir net giminaičiai yra tie žmonės, kurie sugeba motyvuoti, palaikyti ir skatina siekti daugiau. Deja, kartais pakliūname į draugiją tų žmonių, kurie mums nieko gero duoti negali (kalbu ne apie materialius dalykus). Visų blogiausia, kad tokie žmonės savo elgesį dažniausiai slepia po įsivaizduojamo draugiškumo ir rūpestingumo kauke. 

/ A R Y A / pinterest: @riddhisinghal6

Žinoma, geriausias būdas yra nutraukti bet kokį bendravimą su tokiais žmonėmis, tačiau tai ne visada įmanoma (pvz. tai tavo giminaitis arba mokytojas, su kuriuo bent kažkokį kontaktą turi palaikyti). Tokiu atveju bendravimą reikia kiek įmanoma sumažinti. 
Taigi, pagaliau perėjome prie toksiškų žmonių tipų. Beje, pasitikrink, ar pati nepriklausai jiems ir ar taip nesielgi, nes, kaip žinoma, visuomet reikia pradėti nuo savęs.

1. Auka. Tai žmogus, kuriam pastoviai kažkas negerai ir jis tiesiog negali atsikratyti aukos vaidmens. Tokie žmonės nuolat kuo nors skundžiasi ir net tose situacijose, kai jų adresu akivaizdžiai nėra nukreipta jokios agresijos, jie gali reaguoti neadekvačiai: be priežasties užsipulti kitą žmogų arba imti demonstruoti emocijas, kad jų gailėtųsi. Toks žmogus gali valandų valandas pasakoti apie savo problemas ir geriausias būdas nutraukti šią nesibaigiančią skundų tiradą yra tiesiog paklausti, ką jis ar ji konkrečiai daro, kad išspręstų savo problemą, ir ko  konkrečiai nori iš tavęs. Tokiose situacijose "auka" pasimeta, nes akivaizdžiai nesitikėjo tokio klausimo. Galiausiai visuomet gali pasakyti: "nepyk, tačiau aš nebenoriu klausyti tavo skundų. Gal pakalbėkime apie ką nors kita"?

2. Antras tipas - tai žmogus, kuris pastoviai, visose gyvenimo situacijose ieško naudos iš kitų žmonių. Šis žmogus nuolat prašys jam padėti, padaryti paslaugą (nebūtinai tai bus kažkas labai svarbaus), duoti nusirašyti, paskolinti pinigų... Grupiniuose projektuose toks žmogus labai subtiliai tau paaiškins, kad niekaip negali rasti laiko, tad visą darbą teks padaryti tau. Esmė ta, kad tokie žmonės dažnai atrodo labai draugiški ir nuoširdūs, tad, žinoma, tu jiems padedi. Bet yra viena problema. Tu niekada nesulauksi jokios pagalbos iš jų. Pamiršk. Net jei tau reikės mažytės paslaugos. Šios puikios asmenybės sugalvos tūkstantį ir vieną priežastį, kodėl gi jie niekaip negali tau dabar padėti. Geriausias būdas kovoti su tokiais žmonėmis yra tiesiog atvirai viską išsakyti. Pati visai neseniai turėjau šiokių tokių nepatogumų dėl tokio žmogaus, todėl tiesiog parašiau jam viską, ką maniau apie situaciją ir pasakiau, kad bendrauti nenoriu. Kaip ir reikėjo tikėtis, žmogus viską neigė, juk aš tik išsigalvojau. Na, tarkime, tačiau man (ir tau) nereikia kažkam kažko įrodyti. Reikia viso labo atsikratyti šito bendravimo, ką aš ir padariau. 

Dreaming away with @fpnewyorkcity

3.  Patarėjas. Jei matei filmą "Nuotakų karai" ("Bride wars"), turėtum atsiminti Emos bendradarbę mokykloje, kuri nuolat dalindavo savo nereikalingus patarimus ir stačiokiškai brukdavo nuomonę. Patarimai nėra visuomet blogai, tačiau kai kurie žmonės visiškai nejaučia ribų. Tokiu atveju tiesiog nutrauk žmogų pačioje pokalbio pradžioje ir pasakyk: ačiū, aš išsiaiškinsiu pati. Rimtai, tau jau ne 5 metukai, turi savo galvą. O jei ir reikės patarimo iš šalies, visuomet gali pati jo paprašyti. 

4. Kritikas. Tai žmogus, kuris nuolat kabinėjasi prie to, ką tu pasakei, ką padarei, kaip atrodei... Žinoma, gali nekreipti dėmesio, bet geriausia visgi yra visiškai nutraukti bet kokį bendravimą. Jei to padaryti negali, teks pasikalbėti su tuo žmogumi. Pasakyk, kad nuolat reikšti savo nuomonę apie tave yra netaktiška ir tau nemalonu tai girdėti. Paklausk, ar žmogus neturi pakankamai savų rūpesčių, ar jam šiaip labai įdomi tavo asmenybė ir gyvenimas.  

5. Visuomet atkreipk dėmesį į tai, kaip dažnai žmogus apkalba kitus ir kokiame kontekste tai daro. Ok, mes visi žinome, kad dauguma merginų (aš taip pat) mėgsta kartais paliežuvauti ir ką nors apkalbėti. Tačiau jei žmogus tai daro pastoviai arba apkalbinėja savo draugus... Na, manau, aišku, kad su tokiu žmogumi bendrauti neverta, nes jis lygiai taip pat kalbės apie tave. Be to, nežinau, kam gali patikti nuolat klausytis apkalbų apie ką nors. Nebandyk tokio žmogaus "sugėdinti" ar pažadinti sąžinės balsą, greičiausiai nepavyks. Tiesiog venk bendravimo, o jei visgi susitikote ir matai,kad netrukus tavęs laukia naujos sensacingos istorijos apie kitus žmones, tiesiog pasakyk, jog neturi noro viso šito klausytis ir tau neįdomu. 



Visų svarbiausia yra tai, kaip tu jautiesi. Taip, šioje vietoje gali sau leisti pabūti egoiste. Jei nesijauti su tuo žmogumi laiminga, jei jauti, kad jis suteikia tau daug neigiamų emocijų ir tempia žemyn, klausimas: kokia prasmė iš tokio bendravimo? Kodėl tai darai? Prisimink, kad kitų žmonių elgesys ir požiūris yra jų problema, ne tavo. Visada gali rinktis, su kuo bendrauti, o su kuo ne. Tu jau nesi maža mergaitė, kuri galėjo rinktis drauges tik iš mergaičių, lankančių tą patį darželį. Ačiū dievui, vienas iš tavo dabartinio gyvenimo pliusų yra tas, kad turi laisvę pati kurti savo aplinką. Kaip jau sakiau, kartais toksiški žmonės yra mūsų giminaičiai ar šeimos nariai. Tokiu atveju tiesiog venk artimo bendravimo ar padaryk jį kuo formalesniu. Svarbiausia, kad jaustumeisi laiminga. Žmonės, esantys šalia tavęs, turi motyvuoti ir suteikti teigiamų emocijų, o ne galvos skausmą, susierzinimą ar ašaras. 

      J O Y & L A U G H T E R can make any day BRIGHTER   Teen Girl Room Decor, Audrey Hepburn Quote, Nursery Wall Art, Girls Room Print, Inspirational Art, Girl Gift, Minimalist Girls Decor, Happy Girls

Ką manai apie "toksiškus žmones"? Papasakok apie savo patirtį, ar teko su jais susidurti ir ką darei. Kad ir kai ten buvo, palinkėsiu nugyventi gyvenimą be jų. 


Kenksmingi priedai kosmetikoje

$
0
0
Šiandien šiuolaikinė mergina savo dienos pradžios ar pabaigos neįsivaizduoja be tam tikrų grožio ritualų. Žiemą sunku išgyventi be drėkinančių kremų, kuriuos tepam visur - tiek ant veido, tiek ant kūno, o rankų kremas jau seniai užsitarnavęs saugią vietą tavo rankinėje tiek žiemą, tiek vasarą. Tačiau ar kada pasidomėjai ką tepi ant savo kūno? Pasirodo kenksminga yra ne tik dekoratyvinė kosmetika, tačiau ir šampūnai, ir kūno kremai, ir dezodorantai ir kt.

                                      

7 kenksmingiausi ingredientai kosmetikoje

Ftalatai.Ši medžiaga dažnai galima aptikti dezodorantuose, nagų lakuose, lūpų dažuose, šampūnuose. Ftalatai Europoje jau yra uždrausti, tačiau būk atidi, jei užsisakysi prekes internetu iš kitų šalių, nes ši priemonė gali sukelti įvairius alerginius bėrimus, egzemą.

Sulfatai. Sulfatų paprastai yra įvairiuose šampūnuose, dantų pastoje, vonios ir dušo priemonėse. Jie nuriebalina ir sukelia putojimą. Stiprūs cheminiai plovikliai, tokie kaip Sodium Lauryl / Laureth Sulfate ir PVP / VA Copolymer, puikiai išplauna plaukus, tačiau pažeidžia juos. Šios medžiagos dažniausiai gaminamos iš naftos produktų, o „natūralioje“ kosmetikoje maskuojamas žodžiais „išgautas iš kokoso“. Neigiamos sulfatų savybės: dirgina akis, dėl jų atsiranda galvos odos atplaišos, panašios į pleiskanas, taip pat gali sukelti alergiją. Nuo tokių priemonių plaukai tik dar labiau silpnėja, skilinėja ir esate priversti ieškoti vis kitų ir kitų šampūnų su cheminėmis medžiagomis.

Parabenai. Juos galima aptikti daugelyje kosmetikos priemonių, nes parabenai prailgina produkto galiojimo laiką. Šis konservantas gali sutrikdyti endokrininę ir imuninę sistemą. Taip pat parabenai prasiskverbia pro visus odos sluoksnius ir kaupiasi audiniuose, darydami ilgalaikę žalą. Labai smagu, kad skaitydama produktų aprašymus, vis dažniau randu žodelius - be parabenų.

Phenoxyethanol`is. Tai konservantas, galintis sukelti navikų atsiradimą, neigiamai paveikti smegenis bei vaisingumą. Ši medžiaga dažniausiai aptinkama kremuose, todėl produktų, turinčių šią sudedamąją dalį geriau nenaudoti.

Propileno glikolis.Ši medžiaga dažniausiai – sintetiniai naftos chemijos mišiniai, naudojami kremų ir tonikų gamybos procesuose. Nors elementas produktuose naudojamas kaip drėkiklis, tačiau, iš tiesų, tai – laikinas poveikis. Propileno glikolis turi kur kas daugiau kenksmingų savybių: sausina odą, pašalina iš jos skysčius bei naudingas medžiagas, gali sutrikdyti inkstų ir kepenų darbą, sukelti šių organų ligas.

Mineralinis aliejus.
Mineralinis aliejus – tai naftos chemijos atliekos. Ši medžiaga, patekusi ant odos, neleidžia jai kvėpuoti, gali sukelti bėrimus, spuogų atsiradimą, iššaukti alergines reakcijas, netgi epilepsiją. Šią sudedamąją dalį sudaro kancerogeninės medžiagos. 

Sintetiniai kvapai. Jei tavo oda itin jautri ar esi alergiška, produktą, prisodrintą sintetinių kvapų, tučtuojau dėk atgal į lentyną! Produkto etiketėje sintetinių kvapų sudėtis nebūna detalizuojama, todėl rekomenduojama pirkti nebent tas priemones, kurių sudėtyje pažymėta, jog kvapai – augalinės kilmės. Sintetiniai kvapai gali ne tik sukelti galvos skausmus, kosulį, bet ir odos problemas.

Išvardintos medžiagos į produktus dedamos mažais kiekiais, todėl negali sukelti didelės žalos. Tačiau pagalvokime apie tai, jog per dieną mes nenaudojame vien kremo. Į mūsų grožio rutiną įeina dušo želė, rankų kremas, dezodorantas, šampūnas, dantų pasta, veido pudra ir daug kitų, vadinasi, šių kenksmingų medžiagų suvartojamas kiekis gerokai išauga ir kenkia mūsų organizmui. Todėl reiktų skaityti etiketes ir stengtis vengti produktų su kenksmingomis medžiagomis. Juolab vis daugiau gamintojų atsižvelgia į sudėti ir stengiasi pateikti natūralesnį produktą, tik reikia nepatingėti ir paieškoti.


Paauglių vakarėliai ir kas su jais negerai

$
0
0
            We're too young to care

Kai bandai įsivaizduoti paauglių vakarėlį, tikriausiai galvoje iškyla linksmybių iki paryčių vaizdiniai: su garsia muzika, krūva nebūtinai pažįstamų žmonių ir alkoholiu. Ką gi, norėsiu pradėti aptardama būtent tokius vakarėlius. Nors tokias "pašėlusias" linksmybes mėgsta ne visi paaugliai. Ir taip, alkoholį taip pat vartoja ne visi. O gal apie tai pakalbėkime? Apie alkoholio vartojimą mūsų visuomenėje ir tarp paauglių. Tikriausiai neverta neigti, kad mūsų šalyje ši problema egzistuoja. Nors po paskelbto PSO (Pasaulinės sveikatos organizacijos) tyrimo, pasak kurio Lietuva užima 1 vietą pagal suvartojamą alkoholį vienam žmogui, visi kažkodėl ėmė labai garsiai rėkti, kad tai netiesa, provokacija ir išsigalvojimai. Visi pradėjo kaltinti Verygą, kuris buvo PSO komisijoje, dėl neva suklastotų ir netikslių duomenų apie alkoholio vartojimą Lietuvoje... Na, tiksliai išsiaiškinti, kas gi ten ką klastojo ar neklastojo, yra labai sunku. Kaip ir tai, kas kiek alkoholio suvartoja. Tuo labiau, kad apie tai niekas atvirai nešneka ir neprisipažįsta. (Žinok, tik paaugliai turi keistą įprotį girtis, kas greičiau nusigėrė ir daugiau, atsiprašant, privėmė. Suaugę žmonės tokius dalykus dažniausiai nutyli.) Tačiau faktas tas, ir neigti nėra prasmės, kad Lietuvoje dauguma žmonių vartoja alkoholį ir tai yra rimta problema.


Ką gi aš visu tuo noriu pasakyti? Kad negalima išgerti taurės šampano per Naujuosius? Ne, taurė šampano dar nieko nenužudė. Ir išvis, yra toks nuostabus žodis kaip s a i k a s, kurio, deja, pas mus dar labai trūksta. Pradėsiu iš toli. Aš manau, jog viskas kyla iš šeimos ir visuomenės. Jei suaugę žmonės dėl kažkokių man nesuprantamų priežasčių turi vartoti alkoholį, kad sugebėtų linksmai ir įdomiai praleisti laiką, kvaila yra tikėtis kitokio elgesio iš jų vaikų. Rimtai, alkoholis yra nuodas ir tą žino visi. Tad iš kur tas nenumaldomas noras kiekvieną savaitgalį dalyvauti taip vadinamuose "plotuose", kuriuose vienintelis užsiėmimas - nusigerti. Ar tau tikrai to reikia? Kodėl? Tikiuosi, kad ne, tačiau daugumai paauglių reikia kaip tik šito. Žinai, dėl ko? Jie nežino kitokio elgesio. Ok, tarkim, nuo vaikystės matei, kad per šventes tavo šeimoje vartojamas alkoholis. Aš irgi tai mačiau ir vis dar matau, kaip ir, deja, dauguma Lietuvos (ir ne tik Lietuvos) vaikų. Ir liūdna tai, kad dažnai jis nėra vartojamas saikingai. Ir man asmeniškai tai visada kėlė pasibjaurėjimą. Kai atrodo, šeimos šventės arba mano 5 gimtadienis kai kuriems asmenims yra tik būdas prisigerti. Liūdnas vaizdelis. Bet dar liūdnesnis vaizdelis yra tas, kad tą patį elgesio modelį perima vaikai. Lietuvoje alkoholis ir jo vartojimas - "suaugėliškumo", brandumo ženklas. Ne, vaikeli, tu negali gerti, tačiau kai tas bus 20, galėsi lakti kaip dėdė Petras, iki sąmonės netekimo, nes tada būsi suaugęs, o suaugę taip elgiasi.

 Ne, nesielgia. Bent jau neturėtų. 

quotes on bad dads | Quotes of the Day - Paperblog

Alkoholis yra "tabu", jei tau nėra 18, tačiau suaugę žmonės gali gerti, elgtis destruktyviai sukelti problemų aplinkiniams, tačiau viskas puiku. Ne, nepuiku. Alkoholio vartojimas nėra gerai bet kokiame amžiuje, štai kas svarbiausia. Pasikartosiu, nekalbu apie taurę vyno, išgertą per vakarienę arba vieną pina colada per paplūdimio vakarėlį kokiame nors Ibizos kurorte. Tačiau kai alkoholis yra vartojamas reguliariai ir didelėmis dozėmis, tai jau problema. Tėvai vartoja alkoholį, vaikas tai mato. Tačiau jis negali vartoti alkoholio, nes tėvai jam neleidžia, nors jų pačių pavyzdys sako ką kita. Vaikas paauga, tampa paaugliu ir pradeda pats vartoti alkoholį, nes dabar jis jau pakankamai "suaugęs". Galiausiai ratas užsidaro, nes su savo vaikais jis ar ji elgsis taip pat. Todėl visokie įstatymai, draudžiantys vartoti alkoholį iki 20, 30, 50 metų nieko nepakeis, kol nepasikeis požiūris. Ir vėl gi, saikas. Ir tėvų auklėjimas. 
Balandį man sueis 18. Ir aš nemėgstu alkoholio. Tikrame "plote" buvau vienintelį kartą gyvenime ir tas kartas buvo paskutinis. Supranti, žiūrint blaivia galva tokio tipo "pasilinksminimai" atrodo tiesiog apgailėtinai. Visą laiką klausinėji savęs: "Ir ką, po velnių, aš čia veikiu?". Rimtai, ką tu čia veiki? Negi tau tai patinka? Prisigerti, sėdint prirūkytoje patalpoje, kur pilna žmonių, kai kurių tu nepažįsti, kampuose mėtose buteliai ir čipsų pakeliai. Beje, kitą rytą tau bus bloga, skaudės galvą ir gali būti, kad kai kurių šio vakaro detalių tu neprisiminsi. Klausiu dar kartą, kas čia tokio smagaus? Ir kodėl tu nori tą patį kartoti kiekvieną savaitgalį? Rimtai, tą patį. Keičiasi tik vieta. Na, ir žmonės, kurie visą laiką būna skirtingi, išskyrus gal kelis draugus ir pažįstamus, su kuriais linksminatės kartu. 

Dar vienas aspektas, dėl kurių alkoholio vartojimas suteikia savotiško prestižo, yra filmų ir serialų įtaka. Beveik visuose Holivudo filmuose ar serialuose paaugliai vartoja alkoholį ar narkotines medžiagas, o visas jų gyvenimas: mokykla su prabangiomis spintelėmis ir vakarėliai. Mokykla, pokalbiai su simpatija prie spintelių, kvietimas į vakarėlį, vakarėlis... Ir vėl viskas iš naujo. Kuo anksčiau suprasi, kad alkoholio vartojimas nėra kieta, tuo geriau. Alkoholis nėra kietas. Narkotikai nėra kieta. Cigaretės nėra kieta. Seksas 14 metų nėra kieta. Suprantu, kad dažnai labai sudėtinga adekvačiai vertinti visą informaciją, kurią gauni iš filmų ar pop kultūros, tačiau išmok mąstyti kritiškai. 

        Vaizdo rezultatas pagal užklausą „alcohol in vampire diaries“   ahhhh, yes, teenage parties in empty houses in foreclosed-upon suburban wastelands.

Visgi man atrodo, kad paaugliai, mėgstantys taip leisti laisvalaikį, iš tiesų bando užpildyti kažkokią vidinę tuštumą, kurią jaučia savo gyvenime. Ką gi, jiems nereikėtų to daryti, jei jie jaustųsi išties laimingi, reikalingi ir gautų įspūdžių ar emocijų kitais būdais. Žinai, kas yra tikrai kieta? Jei turi tikslą gyvenime, jei turi pomėgį ir jei randi kitų laisvalaikio praleidimo būdų, kurie būtų mažiau žalingi tavo kūnui ir smegenims. Jei moki linksmintis be alkoholio. Jei mėgsti skaityti knygas. Jei kažkuo domiesi. Savanoriauji. Sportuoji. Keliauji. Kepi tortus. Bet kas, kas nuoširdžiai tave domina ir suteikia teigiamų emocijų, praturtina tavo gyvenimą įspūdžiais ir tau tai atrodys kur kas įdomiau nei eilinį kartą nueiti į eilinį "plotą". 

       When I tell people about books, I often tell them about books I read and loved. Makes sense, right? But  658.4k Likes, 2,008 Comments - ALEXIS REN (@alexisren) on Instagram: “She told me to smile” Looking to plan a trip to Paris? Well, we have all the cool-fashion-girl approved spots. Get ready to jet-set in style! Coffee break

Žinai, nesu tavo mama, o ir tau jau turbūt daugiau nei 3 metukai, tad nesiruošiu skaityti moralų ir pasakoti apie alkoholio žalą, apie lytiškai plintančias ligas ar neplanuotus nėštumus. Tiesiog linkiu, kad būtum sąmoninga ir gerai apsvarstytum visus savo sprendimus. Deja, negalime pasirinkti aplinkos, kurioje užaugome, tačiau tai nereiškia, kad negalime susidaryti savo nuomonės ir požiūrio į tam tikrus dalykus. Atsiprašau, jeigu straipsnis pasirodė pernelyg emocionalus, tiesiog man išties rūpi ši tema, labai seniai norėjau išdėstyti savo poziciją. Ne viskas, ką daro mūsų tėvai, yra teisinga. Mokėkime atsirinkti ir pačios nusistatyti savo normas ir leistinas ribas. 


Kaip išsirinkti knygą? Lengvai įsimenantys ir praktiški patarimai

$
0
0
Tinkamos ir įdomios knygos išsirinkimas - vienas iš pačių sudėtingiausių darbų, kai norime pasiekti mus tenkinantį rezultatą ir neapleisti skaitymo, todėl manau, kad pats metas pasidalinti keletu patarimų, kaip palengvinti šį procesą. Man jie yra labai veiksmingi, tad galbūt padės ir tau.



Akį patraukiantis viršelis. Įėjus pro knygyno ar bibliotekos duris, visų pirma, kiekvieno žvilgsnį patraukia spalvų, žmonių ant knygos viršelio, piešinių gausa, tad jeigu tiksliai nežinai, ko nori, labai sunku apsispręsti, ką pasirinkti. Manau, kad šiuo atveju reikia pasitelkti nuojautą ir įspūdį, kitaip tariant, tarp skaitytojo ir knygos turi užgimti meilė ir susižavėjimas iš pirmo žvilgsnio.Viršelis turi pritraukti, sudominti savo išvaizda.

Knygos žanras. Pasitaiko situacijų, kai norimi atrasti nauji dalykai neretai užkerta kelią ilgalaikio pomėgio egzistavimui. Paaiškinsiu paprasčiau, remdamasi gyvenimiška ir konkrečia situacija: tarkim, kad žmogus labai mėgsta knygas apie meilę, kuriose daug romantikos ir taip vadinamo "saldumo" ir staiga nusprendžia perskaityti knygą apie įvairius nusikaltimus netgi su mistiniais elementais. Deja, bet naujai atrastas žanras pasirodo ne toks jau ir įdomus.                                                       
                                                                                                         
Siužetas. Šis aspektas taip pat labai svarbus renkantis knygą. Nuobodi, jokio įdomesnio veiksmo neišvystanti istorija - pirmas žingsnis į nenorimą skaitymą. Siužetas turi atitikti skaitytojo skonį, turėti tam tikrą vietą istorijoje, kuri priverstų atsiversti knygą ir sužinoti, kas vyks toliau.         
                                          

Veikėjai. Jie taip pat turi didelę reikšmę kūriniui. Tinkamai išplėsta siužetinė linija yra viena, bet išsamiai, kūrybingai aprašyti knygos veikėjai - visai kas kita.  Niekas nenustebs, jei pasakysiu, kad viena iš įdomiausių skaitymo dalių - žiūrėti, kaip gyvenimas klostysis tavo numylėtiniams ir tiems, kurių beveik nekenti kūrinyje. Neretai mes tarsi susitapatiname su jais ir ne kartą išgyvename tuos pačius jausmus, įsimylime, susikuriame savo idealus. Juk tai taip smagu, ar ne? Taigi šis aspektas taip pat užimą svarbų vaidmenį tinkamos knygos paieškose.                                                                        

Knygos autorius. Kiekvienas iš jų turi tam tikrą savitą rašymo stilių, vieniems skaitytojams jis priimtinas, kitiems - ne, tad dažnai galima susidurti su situacija, kai ieškome knygų, kurios yra parašytos to paties žmogaus, taip susidarydami mylimiausių rašytojų sąrašą.   

Aplinkinių nuomonė. Na, ir kaip be jos? Manau, kad dauguma net pradeda nuo būtent šito dalyko. Žvelgiant iš vienos pusės, tai - puikus dalykas. Internete galima rasti įvairių knygų apžvalgas ir jas skaičiusių žmonių nuomones bei susidaryti bendrą vaizdą. Bet kai geriau pagalvoji.. Žmonių skonis ir pomėgiai skiriasi, tad gali pasitaikyti ir tokių atvejų, kai draugės mylimiausia knyga tau gali visai nepatikti, nes žmonės skirtingi, tiesa? Taip, kad su tomis aplinkinių nuomonėmis darosi ganėtinai abstraktus reikalas. Na, bet pabandyti verta.

Štai tokie patarimai man padeda išsirinkti knygas, tikiuosi, kad bent keletu iš jų pasinaudosi. Galbūt ir tu nori pasidalinti būdu ir patarimais galėtum su manimi? Kokia knyga ir rašytojas - tavo mylimiausi? Kaip visada, lauksiu nuomonių ir pasisakymų šia ir kitomis temomis komentaruose. 


2018 metų žiemos olimpinės žaidynės

$
0
0
Žiemos olimpinės žaidynės Pjongčange vyks 2018 m. vasario 9-25 d. Iš viso žaidynės truks 17 dienų. Planuojama, kad į P. Korėją iš 95 šalių suvažiuos 50 tūkst. žmonių – apie 5 tūkst. sportininkų ir sporto atstovų ir 45 tūkst. olimpinės šeimos narių, olimpinių komitetų ir tarptautinių sporto organizacijų atstovų.


Olimpinės žaidynės sutraukia geriausius sportininkus iš visų pasaulio šalių, kurie varžosi ir siekia geriausiųjų titulo. Konkurencija pasaulinio masto žaidynėse yra didžiulė, tačiau šis renginys taip pat ir vienija. Ar girdėjai jog itin nesutariančios Šiaurės ir Pietų Korėjos olimpiadoje žygiuos po viena vėliava? Šios dvi komandos pamiršo nesutarimus ir susivienijo vardan bendro tikslo.

Šios olimpinės žaidynės bus emociškai svarbios ir Lietuvos sportininkams, kadangi šiais metais bus minimas Lietuvos šimtmetis.

Lietuvos komandos 2018-ųjų olimpinė aprangos kolekcija

15 sporto šakų, įtrauktų į Pjogčango olimpines žaidynes:

  • kerlingas
  • akrobatinis slidinėjimas
  • biatlonas
  • bobslėjus
  • dailusis čiuožimas
  • greitasis čiuožimas
  • greitasis čiuožimas trumpuoju taku
  • kalnų slidinėjimas
  • ledo ritulys
  • rogučių sportas
  • skeletonas
  • slidinėjimas
  • snieglenčių sportas
  • šiaurės dvikovė
  • šuoliai su slidėmis

Įdomu:
  • Seniausias olimpinių žaidynių dalyvis – dailusis čiuožimas, o vėliausiai į olimpinių žaidynių programą įtrauktas snieglenčių sportas. 
  • Žiemos olimpinės žaidynės yra gerokai pavojingesnės negu vasaros. 
  • Daugiausiai susižeidžiama laisvosios akrobatikos ir snieglenčių sporto šakose.
  • Pjongčange vyksiančios žiemos olimpinės žaidynės bus jau 23-iosios, o pirmą kartą žaidynės surengtos prieš 94 metus.
  • Pietų Korėja tris kartus pretendavo surengti žiemos žaidynes - 2010-aisiais pralaimėta Vankuveriui, 2014-aisiais – Sočiui.
  • 2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių talismanas - baltasis tigras Soohorangas. 
  • Pjongčango olimpinėse žaidynėse bus išdalinta 110 tūkst. prezervatyvų. Tai – naujas visų laikų rekordas. 2010 m. Vankuveryje ir 2014 m. Sočyje buvo išdalinta po 100 tūkst. tokių priemonių. Pjongčange vienam sportininkui teks vidutiniškai net po 37 kontraceptines priemones.
  • Pietų Korėja žiemos olimpines žaidynes rengia pirmą kartą, tačiau Seule 1988 metais vyko vasaros olimpinės žaidynės. 
  • Tarptautinis Olimpinis Komitetas pašalino Rusiją iš šių Olimpinių žaidynių dėl nuolatinio, su valstybės institucijų žinia vykusio sportininkų dopingo vartojimo. Pavieniai atletai iš Rusijos galės dalyvauti žaidynėse griežtomis sąlygomis, ne su Rusijos vėliava ir be jokių šalies atpažinimo ženklų. Jie bus vadinami Olimpiniais atletais iš Rusijos, sutrumpintai – OAR.
  • Pjogčango olimpinės žaidynės jau dabar gavo šalčiausių nuo 1994 metų Norvegijoje vykusių žaidynių vardą.
  • Lietuvai atstovaus 9 sportininkai – keturi biatlonininkai, trys slidininkai ir du kalnų slidininkai.
O dabar teliko įsijungti televizorių ir palaikyti savo šalies komandą olimpinėse žaidynėse. Juk šis įvykis yra svarbus tiek sportininkams, tiek visai šaliai.



TD SKAITO: Jodi Picoult "Maži svarbūs dalykai"

$
0
0
Įsivaizduok - važiuoji autobusu ir šalia tavęs atsisėda juodaodis žmogus. Kaip reaguoji? Įprastai? Tada gerai, nes, įsivaizduok, pasaulyje yra tokių žmonių, kurie atsidūrę tokioje situacijoje išliptų iš autobuso. Ir jeigu jie pamatytų keliu einantį juodaodį, jie pereitų į kitą kelio pusę. Ir jeigu jie tik turėtų šansą - sugriautų šios rasės žmogui gyvenimą. Tokia didelė yra rasistinė neapykanta. Žiauru? Bet tai egzistuoja. Populiari rašytoja Jodi Picoult šią problemą labai plačiai išnagrinėja naujausiame savo romane "Maži svarbūs dalykai".

Jodi Picoult
Jodi Picoult
Apie šią moterį daug pasakoti nereikia - jeigu skaitote knygas, tai arba jau esate su ja susipažinę, arba dar susipažinsite. Jodi Picoult yra tikra profesionalė romanų srityje ir jeigu jūs nemėgstate šio žanro, nereiškia, jog turite perskaityti visas jos knygas - užteks tik vienos vien tam, kad patyrinėtumėt šios rašytojos talentą. Kodėl esu tikra, jog turėtumėte tai padaryti? Jodi Picoult yra tikras šio amžiaus fenomenas - yra išleidusi jau kelias dešimtis romanų, kurie paliečia skaitytojų širdis iki pat gilumos, mat rašytoja nagrinėja skaudžias, daugumai žmonių aktualias temas. Viena iš jų aptariama ir naujausioje, 2016-aisiais metais parašytoje knygoje "Maži svarbūs dalykai". Tiesa, šį romaną rašytoja pradėjo rašyti kur kas anksčiau, savo karjeros pradžioje, bet vis nerasdavo jėgų ir žodžių tinkamam rezultatui parašyti... Dabar, sukaupusi daug patirties, ji pagaliau išdrįso kalbėti apie tai, kas skaudu - rasismą.

MAŽI SVARBŪS DALYKAI


nuotrauka iš instagram @ka_skaityti
Istorija prasideda visai paprastai - pagrindinė knygos herojė Ruta jau daug metų dirba vietinėje ligoninėje akušere. Ji yra  būtent tas žmogus, kuris padeda nėščiosioms pagaliau išvysti savo kūdikį ir pradėti naują gyvenimo etapą. Rutai yra tekę matyti visko - ir džiaugsmo, ir liūdesio, bet to, kas nutinka vieną dieną darbe, ji net nebūtų susapnavusi.

Rutai kaip įprasta atėjus apžiūrėti kūdikį nutinka šis tas netikėto. Kūdikio tėvas, pamatęs ją, pareikalauja, kad ji neliestų ką tik gimusio vaiko ir paprašo pakviesti skyriaus vadovę. Jai pareiškia - afroamerikiečių personalas negali liesti jų vaiko ir tai yra jų pasirinkimas. Vadovė, išsigandusi tokio rasistinio požiūrio, visgi tėvams paklūsta ir uždraudžia Rutai prižiūrėti kūdikį. Tačiau kartą Ruta netikėtai skyriuje lieka viena ir kūdikis, kurio buvo liepta neliesti, ima nustoti kvėpuoti... Ką daryti? Ar laikytis seselės priesaikos ir gelbėti kūdikį, ar paklausyti tėvų noro ir kūdikio neliesti?

Deja, kūdikis miršta. Ir dėl to yra apkaltinama Ruta - juodaodė, kuriai buvo įsakyta nesiliesti prie berniuko. Prasideda nuožmus teismo procesas, kurio metu nors tiesiogiai yra nagrinėjama berniuko mirties priežastis, pats procesas paliečia kur kas daugiau temų... Kas yra tolerancija ir apskritai, ar ji iš viso yra? Kodėl rasismas vieniems yra problema, kurią būtina spręsti, o kiti tai laiko tiesiog gyvenimo būdu? Iš ko kyla neapykanta? Į šiuos ir dar daugiau klausimų atsako Jodi Picoult sukurti veikėjai. Knygoje apie viską šnekama plačiai - nors rasismas yra pagrindinė mintis, romane taip pat yra daug minčių apie draugystę, šeimą, apie tai, kaip reikėtų pasitikėti savo artimais žmonėmis ir stengtis su jais praleisti kaip įmanoma daugiau laiko. Tai knyga, kuri kažką tavyje paliečia. Mus, lietuvius, galbūt tai liečia mažiau, nes mūsų šalyje yra mažiau su kitos rasės žmonėmis susijusių tolerancijos nebuvimo problemų, tačiau įsivaizduoite, jog istorija, aprašyta knygoje, nėra sugalvota. Viskas, ką parašė Jodi Picoult, yra surinkta iš autentiškų žmonių prisiminimų. Tai žinant knyga pasirodė dar stipresnė ir įdomesnė.

Ją skaityti buvo tikrai malonu. Kadangi esu perskaičiusi jau kelias Jodi Picoult knygas, ši nebuvo geriausia iš visų skaitytų, tad ją vertinčiau 4/5. Pati idėja labai stipri, istorija įdomi, tik kaip minusą galėčiau išskirti faktą, jog kai kurios situacijos buvo nereikalingai ištęstos ir dėl to skaitymas tapdavo šiek tiek sunkesnis. Bet visumoje puikus romanas! Tinka ir kaip dovana vyresnėms draugėms ar mamai, tetai, sesei, ir vyriškos lyties atstovams, tad skaityti gali tikrai visi. Jeigu nori perskaityti ir tu, būtinai bėk į savo miesto knygyną arba biblioteką ir ieškot šio romano!

"Jei negaliu daryti didelių dalykų, darau mažus, bet taip, kad jie būtų svarbūs." - Martinas Liuteris Kingas.


Uniformos - tikroji nauda ar mokyklos įgeidis?

$
0
0
  Manau mums visoms yra svarbu, kaip atrodysime mokykloje. Nemaža mūsų dalis jau turi savitą stilių ir mėgsta rengtis taip, kad jį pabrėžtų. Bet mokyklose jau nuo seno įsigalėjusi uniformų sistema - jas dėvi visi ir be išimčių. Keičiantis laikams keičiasi ir nuomonės apie uniformas, tiesa? Šiandien pakalbinsiu kelis, skirtingų mokyklų mokinius apie uniformų naudą.



Ar jūsų mokykloje dėvimos uniformos?

Marina: Be abejo, jas reikia dėvėti visiems, visgi gimnazija (šypteli).
Lukas: mūsų mokykloje, KTU gimnazijoje, uniformų dėvėti nereikia, labai džiaugiuosi dėl šito, nes galiu vilkėti tai, kas mane pabrėžia.
Simona: Pas mus mokykla tikrai griežta, VDU ,,Rasos" gimnazijoje būtina dėvėti uniformas, beet, kaip sakoma, taisyklės skirtos tam, kad jas laužytum.

Jūs patys nešiojate uniformas? Kodėl?

Marina: Taip, nešioju, nes mokytojai visuomet pastebi, kada mes esame be uniformų ir iškart rašo pastabas. Gavus dvi trečios jau nebenoriu.
Lukas: Kaip sakiau, mūsų gimnazijoj uniformos neprivalomos, tad ir nedėviu. Aišku, galbūt yra kažkokie kodai, kad tarkim reikia rengtis neišsišaukiančiai, tai šitai nerašytai taisyklei aš pritariu ir pats rengiuosi įprastai, kad per daug neatkreipčiau į save nereikalingo dėmesio.
Simona: Švarką dažniausiai nešiojuos su savimi, bet jo neužsidedu, nes man tiesiog nepatinka jo spalvos. Dėvėdama jį jaučiuos sukaustyta ir priklausanti tokiai "pilkai masei".

Kaip manote, uniformos yra naudingos ar labiau tai mokyklos įgeidis?

Marina: Iš esmės uniformos kaip ir užtikrina lygybę tarp mokinių, bet visgi tai nėra šimtaprocentinis dalykas, nes nelygybė gali matytis ir žvilgtelint į batus ar turimus daiktus, taip kad manau, jog uniformos yra mokyklos bandymas suvienodinti mokinius ir tai gana naudinga. Bet pabrėžiu, jog tai tik bandymas.
Lukas: Aš manau, jog uniformos nėra naudingos, nes jos riboja jaunimo laisves bei fantazijas, nori pabrėžti jų neišskirtinumą. Galbūt tos uniformos tėra mokyklos siekis parodyti viešumai, kokie jie yra "tobuli" arba "prestiziški".
Simona: Man uniformos neatrodo naudingos, jos tikrai neparodo to vienodumo, nes tas nevienodumas tikrai gali matytis gana akivaizdžiai, tarkim merginų grupelėje kokius telefonus jos turi arba kokie yra papuošalai, kuprinės. Tad uniformos nėra jau tokios būtinos, jos labai suvaržo mus, mokinius, nes mes nenorim atrodyt kažkokia pilka masė, norim būt su savitu stiliu, ypač mes, merginos.

Ar mokyklose susiduriate su uniformų trūkumais?

Marina: Ne, nebent kai būna šalta, tada negaliu dėvėti sijono, reikia nešiot klasikines kelnes. Aišku, jos man tinka, viskas puiku, bet nelabai patogios.
Lukas: Aš gal nekomentuosiu, nes pas mus nėra (juokiasi).
Simona: O jetus, trūkumų "žiauriai" daug. Na, pavyzdžiui, ne kiekvienam kūno tipui tinka klasikinės kelnės. Pati esu platesnė per klubus, o klasikinės kelnės atrodo tarsi paryškina mano kojų netobulumus, o su sijonu man žiemą šalta, ypač dar kai iškart po mokyklos plaukimo treniruotė, reikia nepersišaldyti.. Kitas trūkumas yra švarkai. Jie nėra patogūs, pavasarį ir vasarą su jais būna karšta ir nevisi mokytojai tai supranta. Esu jau gavusi kelias pastabas vien už tai, jog per pamoką nedevėjau švarko. O šiaip bandau apeit sistemą, na, tarkim, vietoj klasikinių kelnių deduos nelabai aptemptus juodus džinsus, bet ir tai, pagauna koks mokytojas beeinant koridorium, sudrausmina..  

Na, o kaip vertinate uniformas jūs? Ar jums jos atrodo naudingos? Labai lauksiu jūsų nuomonių komentarų skiltyje!

Kaip atsirado daiktai, be kurių šiandien neišsiverstume? (2 dalis)

$
0
0
 Kiek gi yra daiktų, kuriuos naudojame kasdien, bet apie juos nesusimąstome? Ar kada nors susimąstei, kas išrado tualetinį popierių ar kiek laiko truko sukurti degtukus? Greičiausiai ne! Bet jei vis dėl to susidomėjai, kaip kasdieniai daiktai atsirado, kviečiu paskaityti šį straipsnį!




Degtukai

 Iki pirmųjų degtukų atsiradimo žmonės tikrai turėjo daug vargo, norėdami išgauti ugnį. Jie Trynė vienas į kitą medinius paviršius, skeldavo kibirkštį titnagu, gaudydavo saulės spindulį stiklu. Bet XVIII amžiuje šiems vargams atėjo galas - prancūzų chemikas Klodas Bertolė bandymų metu išgavo medžiagą, kuri vėliau buvo pavadinta ,,Bertoleto druska". Jos dėka 1805 metais Europoje atsirado degtukai. Tiesa, jie buvo kiek kitokie nei šiandien - plonos skalos su suteptomis bertoleto druska galvutėmis. Jos užsidegdavo pamirkytos koncentruotame sieros rūgšties tirpale. Po 22 metų atsirado pirmieji ,,sausi" degtukai. 1827 metais anglų chemikas ir vaistininkas Džonas Vokeris pastebėjo, kad ant medinio pagaliuko galo užtepus stibio sulfido, bertoleto druskos ir gumiarabiko (akacijų sakų) mišinio, vėliau visai tai išdžiovinus ir patrynus į švitrinį popierių, jo galvutė lengvai užsidega. Vadinasi, nebereikėjo nešiotis buteliuko su sieros rūgštimi. Tačiau degtukai turėjo vieną minusą - labai smirdėjo.
 Po trejų metų, 1830 m. devyniolikmetis prancūzų chemikas Šarlis Soria išrado fosforo degtukus, kurie pakeitė smirdinčius Vokerio degtukus. Jie buvo pagaminti iš bertoleto druskos, fosforo ir klijų. Šie degtukai lengvai užsidegdavo patrynus į bet kokį paviršių, kad ir bato padą. Šio chemiko degtukai buvo bekvapiai, tačiau kenksmingi sveikatai, nes baltasis fosforas yra nuodingas.
 Ir pagaliau, 1855 metais chemikas Johanas Lundstromas degtukus patobulino iki tokių, kokius naudojame ir dabar. Jis suprato, kad kartais raudona geriau nei balta ir baltą fosforą pakeitė raudonu. Švedas uždėjo raudono fosforo ant degtukų galvutės ir tokio pat ant nedidelės dėžutės. Šie degtukai buvo nekenksmingi sveikatai, lengvai užsidegdavo brūkštelėjus per iš anksto paruoštą paviršių.

Adata

 Siuvimo istorija prasidėjo jau prieš 20 tūkstančių metų. Pirmykščiai žmonės, siūdami savo ,,kostiumus", priešistorine yla, pagaminta iš dyglių arba tašytų akmenų pradurdavo skyles, o pro jas perverdavo gyvūnų sausgysles. Pirmosios adatos su ąselėmis, rastos Vakarų Europos ir Vidurio Azijos teritorijoje prieš 17 tūkstančių metų, buvo pagamintos iš akmenų, gyvūnų kaulų arba ragų. O štai Afrikoje vietoj adatų buvo naudojamos storos palmių lapų ,,gyslos", prie kurių buvo pririšami siūlai, taip pat pagaminti iš augalų. Manoma, kad plieninės adatos tėvynė - Kinija. Ten pat III amžiuje prieš Kristų buvo išrastas ir antpirštis. Gentys, gyvenusios Mauritanijoje (vakarinė dabartinio Kairo ir Maroko sritis), abu išradimus perdavė Vakarams. Masinė adatų gamyba prasidėjo XIV amžiuje Niurnberge, vėliau ir Anglijoje.

Tualetinis popierius


 Kuo mūsų protėviai pakeisdavo tualetinį popierių, kol jo dar nebuvo? Garsusis Fransua Rablė, jį pakeisdavo... gyvu ančiuku. Senovės Romoje buvo naudojama kempinė, tvirtinama ant pagalio, po procedūros įmerkiama į puodą su sūriu vandeniu. Vikingai vietoj tualetinio popieriaus naudojo vilnos gniužulus, o amerikiečiai - įvairiausiais lapais ir kukurūzų burbuolėmis. Prancūzų aukštuomenė naudojo nėrinius ir lininio audinio skiautes.
 Pirmieji, sukdamiesi iš padėties, atlikus gamtinius reikalus ir norėdami laikytis higienos, popierių pradėjo naudoti kinai. Taip pat, ir vėl jie. Tačiau ne paprasti žmonės, o imperatoriai. Vėliau paprastą popierių pradėjo naudoti visi ir visur: tualetinio popieriaus pareigą atliko seni laikraščiai, katalogai, almanachai. Ir tik 1857 metais niujorkiečiui Džozefui Gaječiui kilo sumanymas popierių supjaustyti tvarkingais kvadratėliais ir supakuoti. Jis taip didžiavosi savo išradimu, kad ant kiekvieno lapelio spausdino savo vardą!  



Tikiuosi, kad straipsnis praplėtė tavo akiratį ir dabar tu dažniau susimąstysi apie itin nereikšmingus dalykus.


Valentino diena: istorija, įdomybės ir dovanų idėjos

$
0
0

Širdelės formos lipdukai ir šokoladiniai sausainiai, skambanti romantiška muzika ir rodomi filmai, puokštės raudonų didžiažiedžių rožių ir pasimatymai su mylimais žmonėmis neabejotinai asocijuojasi su viena švente - Valentino diena, kuri minima vasario 14-ają. Tad pats metas susipažinti su ja iš arčiau.

balloons, day, and february imageISTORIJA. Šios šventės tikroji kilmė nėra tiksliai žinoma, tad yra keliamos dvi versijos. Viena iš jų sako, kad ši diena gavo tokį pavadinimą vyskupo Valentino garbei. III amžiuje, Romoje gyvenęs šis žmogus, nepaisydamas tuometinio imperatoriaus Klaudijaus įsakymo laikinai draudžiančio tuoktis, slapčia sujungdavo meilės saitais poras ir, deja, už tokį kilnų ir gražų poelgį buvo nubaustas mirties bausme būtent vasario 14-ąją dieną. Antroji versija taip pat susijusi su Roma ir senąją jų švente - Luperkalijomis. Šios šventės metu jauni vaikinai ir merginos galėdavo susitikti ir susipažinti, nes kitomis dienomis tai buvo draudžiama. Gyvenant XXI amžiuje sunku suvokti, kad kažkada moterys ir vyrai gyvendavo atskirai ir pabendrauti galėdavo vos vieną dieną. Iš to ir kilo dabar švenčiama meilės diena. 

KAIP BUVO ŠVENČIAMA ANKSČIAU ? Kaip jau minėjau, vasario 14-oji buvo vienintelė diena vyrams ir moterims Romoje susitikti, tad tokia diena neapsiėjo ir be žaidimų. Vienas tokių - Meilės loterija. Žaidimo taisyklės labai paprastos: į vieną krepšį sudedamos merginų, esančių tą vakarą, vardų kortelės, o į kitą - vaikinų. Tuomet kortelės sumaišomos ir traukiamos po vieną iš kiekvieno indo. Būtent tie asmenys ir tampa poromis tą vakarą, o kartais net kelias ar visą gyvenimą. Argi ne romantiška?

O KAIP TAI VYKSTA DABAR? Deja, dabar nereta pora šią šventę paverčia komercine ir apsiriboja gėlėmis, saldainiais ir įvairiomis smulkmenomis iš parduotuvės. Džiugu, kad yra žmonių, kurie vis dar sugalvoja įdomios veiklos ir stebina mylimuosius įvairiomis širdžiai mielomis dovanėlėmis. 

cat, animal, and kitten imageĮDOMYBĖS: 
  • 3% žmonių, turinčių gyvūnus, būtent jiems įteikia dovanas Valentino dienos proga.
  • Meilės dienos proga išsiunčiamas net 1 milijardas šventinių atviručių.
  • Šią dieną yra nuperkami 35 milijonai širdelės formos saldainių.
  • Nors yra manoma, kad gėles dovanoja vyrai, 27% parduodamų gėlių nuperka moterys. Yra ir tokių moterų, kurios nusiperka jas sau. 
  • Valentino dieną vidutiniškai pasiperša 22 tūkstančiai vyrų. 
  • Meilės dieną Veronos mieste randama 1000 laiškų, adresuotų Džiuljetai. 
DOVANŲ IDĖJOS:
    Coffee Mugs Set for Valentines Day Gift Anniversary Gifts Couple Mugs Valentines #Unbranded
  • Puodeliai jam ir jai. Tai turbūt vienas paprasčiausių būdų pradžiuginti mylimą žmogų. Tau prireiks paprasto balto puodelio, juodo ar kitos spalvos markerio ir ... trupučio meilės bei fantazijos. Papuošk puodelį taip, kaip tau patinka: galbūt kokiu nors reikšmingu paveikslėliu, fraze ar tik vienu žodžiu. 
  •  Dėžutė saldžios laimės ir meilės. Tai irgi gana paprasta dovana, bet tikrai nudžiugins smaližių.Išrink mylimiausius savo valentino saldainius, pagamink gražią dėžutę, kurią gali puošti bendromis nuotraukomis ar palinkėjimais ir įteik. Neabejoju, kad patiks. 
  • Meilės laiškeliai. Tai labai romantiška ir jautri dovana, kuri privalo pradžiuginti. Parašyk keletą (o gal ir daug) laiškelių, kuriuos mylimasis turėtų perskaityti per tam tikrą laiko tarpą. Laiškeliai nebūtinai turi būti ilgi, galbūt net užteks ir kelių sakinių, tik nepamiršk įdėti visą savo širdį. 
  • Gardi vakarienė su filmu. Jeigu nėra galimybės dažnai būti drauge, pasinaudok šia proga ir nustebink mylimą žmogų vakariene ir buvimu kartu. Neabejoju, kad tai bus pati geriausia dovana!
Čia tik keletas idėjų, kuriomis gali pasinaudoti. Net neabejoju, kad ir tu sugalvosi ką nors panašaus, o gal - atvirkščiai.

Pasidalink savo idėjomis komentaruose ir nepamiršk smagiai atšvęsti Valentino dienos. Na, o jeigu neturi širdies draugo, nenusimink. Prisimink, kad gali šią dieną paminėti su geriausiais draugais ar šeima, juk ne veltui tai Meilės diena.
Gražios tau Valentino dienos!


Auskarai: istorija ir 2018 trendai

$
0
0
pinterest: @AWIPmegan

Koks populiariausias ir mėgstamiausias tavo papuošalas? Dauguma merginų, tarp jų ir aš, įvardintų auskarus. Tai išties puikus aksesuaras ir būdas pagyvinti ir išbaigti įvaizdį. Tačiau ar žinojai, kad auskarus moterys nešiojo jau prieš 7 tūkstančius metų senovės Azijoje. Egiptiečiai ir asirai nešiodami auskarus parodydavo savo statusą ir priklausymą aukštesnei klasei. Šiuos papuošalus ypač dievino merginos Indijoje ir Kinijoje.  Taigi, kaip matai, auskarus moterys segėdavo visais laikais. 13 amžiuje Europoje katalikų bažnyčia uždraudė segėti auskarus, nes tai - Dievo sukurto kūno žalojimas. Šios taisyklės nesilaikė vagys, piratai ir žemesnio sluoksnio atstovai. Tačiau šiais laikais daugumai mergaičių dar vaikystėje praveriamos ausys, o auskarai vis dar išlieka (ir turbūt dar ilgai išliks) populiariausiu papuošalu, kuriuos vienodai mylime tiek mes, gyvendamos Europoje, tiek merginos kokioje nors Tanzanijoje. 
Beje, papasakok komentaruose, ar esi prasidūrusi ausis ir, jei taip, kelerių metų tai nutiko? Man ausis pradūrė, kai buvau 8 ir aš iki šiol prisimenu tą dieną. Labai jaudinausi, bet kartu ir norėjau segėti auskarus. Jaučiausi tokia suaugusi, graži ir nepaprastai didžiavausi savimi, kad buvau drąsi mergaitė, viską ištvėriau (nors, tiesą pasakius, nelabai ir skaudėjo), o pakeliui namo visą laiką liečiau ką tik įvertus gydomuosius auskarus norėdama įsitikinti, kad jie tikri ir nenukrito. Man tai buvo nepaprastai svarbus ir reikšmingas įvykis. Tačiau ne visi žmonės pritaria auskarų vėrimui, nes tai - jų manymu, nereikalingas kūno žalojimas. Ką manai tu? 

          @ʟɪʟɢʟᴏɢɪʀʟ      


Pasikalbėkime apie tai, kokie gi auskarai bus madingi 2018 metais. Ką rinktis, kad atrodytum ne tik gražiai, bet ir stilingai, ką su kuo derinti ir kaip pasirinkti. 

Studs 
Arba, paprastai tariant, auskarai už užsegtuku. Klasikinis variantas, puikiai tinkantis merginai, mėgstančiai minimalistinius papuošalus. Gali rinktis iš pagamintos iš aukso, sidabro, su rubinais, safyrais arba jų imitacijomis. Tavo įvaizdis bus neužkrautas ir klasikinis, kas puikiai tiks einant į mokyklą ar universitetą. 

Kendall Stud Earrings from Vinnie Louise vinnielouise.com #studearrings #earrings AEO 18-Pack Stud Earrings , Multi | American Eagle Outfitters Black studs 8 mm matte black stud earrings mens by Lelandjewelry Ring Circle Silver Stud Earrings minimalist by ChanyaAndFriends



Hoops (arba žiedai)
Išpopuliarėję 7 praeito amžiaus dešimtmetyje, pozicijų neužleidžia iki šiol. 2018 tokie auskarai taip pat bus populiarūs, ir kuo žiedai didesni, tuo geriau. Beje, būtent tokios formos auskarai paryškina tavo žandikaulio liniją ir skruostikaulius. 

       ☆ @iolandapujol Equinox Hoops #anthropologie Slide View: 1: Galactic Hoop Earrings Image result for hoop earrings


Ear Chains
Tokie "ausų grandinėlių" tipo auskarai tiks idealiai, jei nori kažko neįprasto, ir tam visai nebūtina vertis papildomų skylių ausyje: prie kitų ausies vietų grandinėlė yra pritvirtinama. Man asmeniškai labai gražu, tikrai pažadu įsigyti. 

     Cross X ear cuff with 3 Chains No Piercing Cartilage by TakeOnMe7 Silver chain and leaf ear cuff ear cuffs. oh these are gorgeous Craft ideas 2454 - Pandahall.com


Plunksnos
Taip, madoje bus auskarai su plunksnomis ir jų elementais, tad pirmyn: rinkis, kokių tik nori spalvų, derink prie džinsų arba vasarinės suknelės ir susikurk prabangų Boho stiliaus įvaizdį. Man asmeniškai atrodo labai gražiai ir vasariškai, tačiau būk atsargi: rinkdamasi tokius auskarus gerai apgalvok, kokiais drabužiais vilkėsi ir kokius dar aksesuarus pasirinksi. Nepadaugink plunksnų, raštų ir spalvų. Juk nesi hipių judėjimo atstovė. 

      The More Feathers the Better Earrings I love this!!! I want earrings like this! This is just simply beautiful!! Antiqued copper discs with a small feather drop accent and African opals. Very light weight and perfect colors for your fall wardrobe! Approx 2" in total hanging length. Intrepid Jewelry - "MAYA" Gold and Black Small Aztec Leather Feather Earrings by BellaDrops, $34.99 (http://www.intrepidjewelry.com/maya-gold-and-black-small-aztec-leather-feather-earrings-by-belladrops/)


Perlai
Niekada nesenstanti klasika. Ilgesni ir kabantys auskarai su perlais puikiai tiks iškilmingoms progoms (vestuvės, išleistuvės ir t.t), o mažyčiai auskarai su perlais atrodys idealiai kasdieniame gyvenime ar net ruošiantis į vakarėlį. Labai gražiai ir stilingai atrodys su klasikinio stiliaus drabužiais (pvz. juoda suknele arba balta palaidine). 

pinterest // @caitlinhellmers 20s inspired, The Great Gatsby, Art Deco, bridal, wedding, accessories, diamante, earrings, Sophie Bille Brahe | 14-karat gold pearl earring | NET-A-PORTER.COM Rose Earrings, Pearl Drop, Swarovski Beads, Dusty Rose Pink Floral Dangle, Leverback, Shabby Chic Garden, Bridal Wedding, Flower Jewellery


Tassels
Vadinamieji tassels - auskarai su kutais - neabejotinai tapo trendu dar 2017, tokiais išliks ir šiais metais. Prisipažinsiu, kai pirmą kartą juos pamačiau, nebuvau labai sužavėta, tačiau kartais mūsų požiūris į kažkokias naujas tendencijas gali keistis, tai ir nutiko. Tokio tipo auskarai išties turi savo žavesio ir gali būti tavo įvaizdžio akcentu. Tačiau nepamiršk, kad tokie papuošalai gana ryškūs ir masyvūs, tad, mano nuomone, gražiausiai atrodysi, jei segėdama šiuos auskarus pasirinksi natūralesnį makiažą ir atsisakysi kitų papuošalų (auskarų šiuo atveju, manau, visiškai pakanka). Tad jei ruošiesi į vakarėlį ar kokį nors renginį, atkreipk dėmesį į šiuos auskariukus. Beje, gali rinktis įvairias jų variacijas. Pvz. žiedai ir kutai, didesni ar mažesni, kutai iš perlų ir t.t. 

           Trimble Tassel Earrings | HouseOfUrbanNYC on Etsy Winona Embellished Tassel Earrings Brushed Gold Tassel Earrings – The Frankie Shop Anthropologie Pearl Tassel Drop Earrings


Etniniai motyvai
Kodėl gi ne? Žinoma, jei moki juos derinti, nes juk nenori atrodyti lyg žolininkė arba genties šamanė. Tiesą pasakius, informacijos ieškojau užsienio šalių straipsniuose ir tinklalapiuose, tačiau tai nereiškia, kad negali puoštis ir lietuviškais etniniais motyvais. Tačiau jei tu jautiesi pasaulio piliete, kodėl gi neišbandžius skirtingų tautų ir kultūrų raštus? Rinkis, ką tik nori: maorių ar Amerikos indėnų, Afrikos genčių ar Indijos mene vyraujančius raštus. Viskas priklauso nuo tavo noro ir fantazijos.

 Long ethnic earrings made of high quality Czech beads Preciosa, Size: 8,3 inches in length (with hooks) (21 centimeters) authors work All jewelry presented in this store handmade. I accept custom orders. Please do not hesitate to contact if you have any questions or comments regarding Free Shipping Material: Resin Metals Type: Zinc Alloy Ethnic Earrings, Boho Jewelry, Etched Copper Hoops African Earrings | Afriquelachic - Africultures African Earrings 

 Asmeniškai aš tiesiog dievinu auskarus, o tu? Labai mėgstu juos pirkti ir jais puoštis, artimiausiu metu planuoju įsigyti naujų ir pati išbandyti 2018 tendencijas. Ką tu apie jas manai? Ar dažnai puošiesi auskarais? Būtinai išsakyk savo nuomonę komentaruose, bus labai įdomu paskaityti. 
Beje, ar jauti, kad žiema netrukus baigsis? Ateis pavasaris ir tu net neįsivaizduoji, kokia aš dėl to laiminga. 
Pagarbiai Viktorija


Viewing all 1242 articles
Browse latest View live